7.6 C

Slaven Belupo bolji od Nafte u prijateljskom ogledu

090318-delic-mIako su gosti iz Lendave na poluvremenu imali minimalno vodstvo, kombinirana momčad Slavena Belupa na kraju je ipak stigla do uvjerljive pobjede u prijateljskom ogledu odigranom u srijedu u Koprivnici. Gosti iz Slovenije poveli su pogotkom Gerenčera, koji je zabio s 20 metara u 36. minuti.

U nastavku su Farmaceuti preokrenuli rezultat u svega četiri minute. Prvo je Delić asistirao Kresingeru za 1:1, potom je Kresinger petom namjestio priliku Pavecu za 2:1. Isti igrač bio je strijelac za 3:1, nakon asistencije aktivnog Delića. Konačnih 4:1 postavio je Delić iz jedanaesterca kojeg je izborio Gregurina pogodivši u ruku jednog braniča Nafte. Uz pogodak i dvije asistencije, Delić je propustio realizirati i tri izgledne prilike.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – NAFTA 4:1 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 50. Sudac: Kovačić (Križevci).

SLAVEN BELUPO: Pelin, Fajt, Rogulj (od 80. Hudoletnjak), Maras, Rožman (od 46. Lapić), Nynkeu, Bilen (od 70. Jakšinić), Dvorneković (od 46. Pavec), Gregurina, Delić, Kresinger (od 70. Poredski). TRENER: Mile Petković.

NAFTA: Luk, Medved, Bogdanović, Caban, Ošlaj, Buzeti (od 65. Janković), Bukovec, Dodlek, Bunc, Gerenčer, Adilović (od 65. Pekić). TRENER: Damir Rob.

STRIJELCI: 0:1 Gerenčer (36), 1:1 Kresinger (51), 2:1 Pavec (55), 3:1 Pavec (59), 4:1 Delić (87-11 m).

IGRAČ UTAKMICE: Mateas Delić (Slaven Belupo).