19.1 C
Petak, 17. svibnja 2024.

Slaven Belupo osvojio bod na gostovanju kod Lokomotive

Slaven Belupo nastavio je pozitivan niz i na gostovanju u Kranjčevićevoj, gdje je s Lokomotivom odigrao 0:0. Koprivnički je klub i dalje pretposljednji sa 14 osvojenih bodova, a ispred njega su Osijek sa 15, Istra 1961 sa 16 bodova itd.

Farmaceuti su bili bolji u prvom poluvremenu, ali terensku premoć i stvorene prilike nisu uspjeli pretočiti u pogotke. Trener Čačić od prve minute je Fuštara postavio u obranu umjesto kapetana Grgića, na polušpicama su zaigrali Ozobić i Delić, a u napadu Vugrinec.

Ozobić je u 13. minuti pokušao iz prve nakon povratne lopte s lijeve strane, ali nije bio precizan. U 16. minuti Brlek je dubinskom loptom odlično uposlio Delića, čiji je udarac obranio Sluga.

Još jednu dobru priliku Farmaceuti su imali u 30. minuti, kad je s ruba kaznenog prostora tukao Blrke, ali j Sluga obranio.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je uspjela uspostaviti kakvu-takvu terensku ravnotežu, ali Slaven joj nije dozvoljavao stvaranje izglednijih prilika. Najbolju su Lokosi imali u 66. minuti, kad je Kardum istrčao sa svojih vratiju, ali je udararac Mišića s gol-crte zaustavio Fuštar.

Najbolju priliku za vodstvo imao je Slaven Belupo u 73. minuti. Nakon sjajne akcije Melnjak je ubacio s lijeve strane, a Delić je sa svega šest metara pogodio gredu od koje se lopta odbila ispred crte gola.

Slaven je do kraja sigurnom igrom zadržao nulu, iako je dojam da se možda moglo napraviti i nešto više, jer Lokomotiva nije bila u svom uobičajenom izdanju.

U sljedećem kolu Slaven Belupo će dočekati Zadar, utakmica se igra u subotu s početkom u 15 sati na Gradskom stadionu u Koprivnici.