11.3 C
Petak, 26. travnja 2024.

Slaven Belupo osvojio vrijedan bod protiv Rijeke, Omrčen-Čeko debitirao remijem
S

U prvoj utakmici na klupi Slavena Belupa, Josip Omrčen-Čeko osvojio je vrijedan bod protiv jake i kvalitetne momčadi Rijeke. Gosti su poveli u prvom dijelu golom Andreja Kramarića iz jedanaesterca, a izjednačio je Filip Ozobić u nastavku susreta.

Riječani su bolje krenuli u utakmicu i već u 4. minuti zicer je imao Kvržić, ali ga nije iskoristio, vratar Kardum je dobro obranio.

Josip Omrčen-Čeko krenuo je remijem na Slavenovoj klupi // Foto: Koprivnica.netPotom se u šansi našao Ozobić u 10. minuti, no nije bio dovoljno odlučan i prilika je propala.

U 34. minuti Kramarić je uposlio Kvržića koji je u ruku napucao Grgića, a sudac Gabrilo opravdano je dosudio jedanaesterac iz kojeg je Kramarić bio siguran za 0:1.

U 43. minuti Kramarić je zaprijetio iz daljine, Kardum je obranio.

U drugom dijelu bolje je krenuo Slaven Belupo, i u 60. minuti stigao je do izjednačenja. Cesarec je pokušao poslužiti Ozobića, do kojeg je loptu skrenuo Tomečak, a Slavenov ofenzivac uspio ju je gurnuti u mrežu.

Slaven je u završnici prijetio iz kontri, u dva navrata Vargić je morao spašavati ispred svojih vratiju.

Neriješeno je na kraju najrealniji ishod s kojim su znatno sretniji Farmaceuti.

Koprivnički kuloari ovih dana naveliko bruje o mogućem novom treneru Slavena, pa se tako spominju Bonačić, Ferenčina, Čačić (koji je bio na utakmici), pa čak i Jurčić i Bračun. No, protiv Rijeke je i Josip Omrčen-Čeko pokazao da zaslužuje priliku…

U loži je bio i Ante Čačić koji se spominje kao jedan od kandidata za Slavenovog treneraMAXTV PRVA LIGA, 14. KOLO

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 1:1 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 2000. Sudac: Gabrilo (Split).

SLAVEN BELUPO (4-3-2-1): Kardum – Purić, Grgić, Edson (od 72. Fuštar), Melnjak – Brlek, Paracki, Crepulja – Mirić, Ozobić (od 84. Vugrinec) – Glavina (od 58. Cesarec). TRENER: Josip Omrčen-Čeko.

RIJEKA (4-2-3-1): Vargić – Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac – Jajalo, Cvijanović (od 81. Močinić) – Jugović (od 73. Zec), Kvržić (od 89. Ivančić), Sharbini – Kramarić. TRENER: Matjaž Kek.

ŽUTI KARTONI: Ozobić (22), Purić (64), Crepulja (80), Vešović (82).

IGRAČ UTAKMICE: Filip Ozobić (Slaven Belupo).