Slaven Belupo pogotkom Mateasa Delića svladao Šibenik i približio se Europi

090503-delic-mSlaven Belupo pobijedio je momčad Šibenika sa 1:0 pogotkom mladog napadača Mateasa Delića u derbiju za Europu 29. kola Prve HNL.

Delić je  u 37. minuti odlično iskoristio kratko dodavanje Posavca iz slobodnog udarca s desne strane, oslobodio se pratnje i pogodio donji lijevi kut vratara Blaževića.

Šibenik je bolje otvorio susret te je u nekoliko navrata opasno zaprijetio. Nakon prvih 15 minuta, Slaven je uspostavio ravnotežu i sve se više približavao vratima gostiju. U 20. minuti jak pljusak potjerao je dio gledatelja, a domaće igrače očito motivirao na snažniji pritisak i agresivniju igru, što im je donijelo nekoliko prigoda i vodstvo u 37. minuti.

U nastavku je kiša stala, ali je igra bila slabija nego u prvom poluvremenu. Slaven je u 70. minuti mogao povećati vodstvo nakon jakog udarca Kokalovića kojeg je obranio Blažević, dok Šibenik svoju inicijativu nije uspio pretvoriti u izjednačenje.

S nova tri boda Slaven Belupo opet je stigao na treće mjesto HNL-a, jer je Rijeka u Zagrebu izgubila od Dinama sa čak 4:0.