7.6 C
24. kolo HNL

Slaven Belupo poražen u Maksimiru bez ispaljenog metka, nove bodove tražit će protiv Rudeša kod kuće

Farmaceuti su u prošlom kolu ostvarili prvu ikad pobjedu na Poljudu protiv Hajduka, ključan je bio gol Delića za konačnih 0-1. Sigurno je kako su Modri bili toga svjesni i utakmicu su shvatili ozbiljno.

U sklopu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo gostovao je danas u Maksimiru kod zagrebačkog Dinama. Problema s terenom nije bilo pošto je Dinamo klub koji ima poveći budžet i grijani teren, stoga nije bilo ni spomena odgode utakmice. Farmaceuti su u prošlom kolu ostvarili prvu ikad pobjedu na Poljudu protiv Hajduka, ključan je bio gol Delića za konačnih 0-1. Sigurno je kako su Modri bili toga svjesni i utakmicu su shvatili ozbiljno.

Farmaceuti u drugom dijelu sezone još nisu primili gol, a niz su nastojali nastaviti i danas. Dinamo je vodeća momčad lige s 53 boda, dok je Slaven Belupo pobjedom protiv Hajduka skočio na peto mjesto ljestvice s 28 osvojenih bodova, preskočivši Zaprešić koji ima bod i utakmicu manje.

Hrabro i nimalo impresionirano krenuo je Slaven u utakmicu. Kako se i očekivalo, lopta je bila kod Dinama veći dio vremena, dok su Koprivničanci svoje prilike tražili preko kontre i polukontre. Ipak, prvu kontru imao je Dinamo preko lijeve strane, ali obrana Slavena uspješno je to očistila u korner. Sjajnu kontru napravio je Slaven, Ivanovski se sjurio prema golu i uputio udarac koji je odmah blokiran. Prvi dio prvog poluvremena nije obilovao prilikama niti predivnim nogometom, Slaven je čvrsto držao blok, dok je Dinamo tražio rupe u tom bloku.

Lijepu poziciju imao je Sosa u 33. minuti iz slobodnog udarca, ali pucao je u obrambeni zid. Prekrasno je Slaven izigrao Dinamo u 44. minuti, lopta je krenula od Gode iz zadnje linije, te stigla do Kitanovskog na desnu stranu koji je opasno ubacio pred Dinamov gol, ali obrana Dinama uspjela je otkloniti opasnost. Vrlo dobro je izgledao Slaven Belupo u prvom dijelu.

Odmah kako je krenulo drugo poluvrijeme, Gavranović je opasno pucao, ali pored gola. Primijetilo se kako je Dinamo odlučio pojačati pritisak. Isplatilo se to već u 50. minuti. Sosa je ubacio s poludistance u srce šesnaesterca, a Gavranović je glavom sjajno poslao loptu iza Markovića za vodstvo Modrih. 1-0. Umjesto ozlijeđenog Delića ušao je Pejić. Hajrović je sjajno u 64. minuti probio lijevu stranu i poslužio Doumbiju koji je pucao visoko preko gola. Ubacio je Ivković Rebernika i Brezovca kako bi osvježio momčad i pokušao doći do izjednačujućeg pogotka. U 78. minuti nakon odbijene lopte sjajno je pucao Puclin, a Livaković je to morao odbiti u korner. Pokušao je i Katić glavom, međutim ništa od izjednačenja. Pokušao je i Musa nakon što je lopta ispala Livakoviću, ali njegova lopta otresla je neko od sjedala na sjevernoj tribini maksimirskog stadiona. Mini pritisak Slavena u sudačkoj nadoknadi također nije dao rezultata, te je konačan rezultat utakmice bio 1-0 za Dinamo.

U idućem prvenstvenom kolu Slaven Belupo ugostit će Rudeš, a u momčadi sigurno neće biti Puclina koji je zaradio treći žuti karton.

DINAMO ZAGREB: Livaković – Sosa, Benković, Lešković, Stojanović – Ademi, Doumbia – Olmo, Moro, Soudani – Gavranović, još su igrali Hajrović, Gojak, Hodžić.
TRENER: Mario Cvitanović

SLAVEN BELUPO: Marković – Goda, Katić, Musa, Kitanovski – Trebotić, Vidović, Puclin – Delić, Ivanovski, Doležal, još su igrali Pejić, Rebernik, Brezovec.
TRENER: Tomislav Ivković