6.8 C

Slaven Belupo preokretom do pobjede nad Međimurjem

Slaven Belupo je u susjedskom derbiju upisao važne bodove protiv Međimurja. Iako su gosti vodili sa 2:1, Slaven je golovima Vojnovića i Delića preokretom stigao do pobjede od 3:2.

Domaćini su uoči ove utakmice imali imperativ pobjede nakon dva uzastopna poraza od Karlovca i Dinama, dok su gosti iz Čakovca željeli prekinuti negativnu tradiciju na gostovanjima u Koprivnici.

Domaći trener Zlatko Dalić malo je iznenadio izostavljanjem kapetana Poldrugača iz početnog sastava, zamijenio ga je na zadnjem veznom Nynkeu. Od početka su zaigrali i Papa te Purić, umjesto Posavca i Csizmadije.

Slaven Belupo je vrlo brzo stigao u vodstvo. U 15. minuti Šafarić je izveo slobodni udarac s lijeve strane. Snažno je tukao, vratar Banović odbio je loptu, a na desnoj vratnici prihvatio ju je Rogulj te je kratko vratio u sredinu, a Elvis Kokalović je iz neposredne blizine pogodio za 1:0.

No, radost domaćih nije dugo trajala. Iz prvog udarca prema Rodićevim vratima, Međimurje je uspjelo izjednačiti. Iz kuta je u 26. minuti ubacio Cicero Lima, a glavom je iz blizine pogodio Golubović. Do kraja poluvremena rezultat se nije promijenio, niti je za to bilo prilike.

Gosti su poveli nakon deset minuta igre u nastavku. Šafarić je loptu glavom prekratko vratio Rodiću, ispred kojeg se ubacio Eliomar. Rodić je ostao prekratak i srušio je Eliomara, a sudac je pokazao na bijelu točku, s koje je precizan bio Žuljević za 1:2.

Posljednjih pola sata bilo je veoma živo i zanimljivo, Dalić je u igru ubacio Tepurića kao trećeg napadača. Farmaceuti su sve karte bacili u napad i to im se isplatilo. U 69. minuti Delić je probio lijevi bok i tukao, Banović je loptu odbio, ali samo do Vojnovića, koji zabija za 2:2.

Odluka je pala 15 minuta prije kraja, kad je Jurić izborio jedanaesterac. U kaznenom prostoru srušio ga je Georgijevski, a siguran strijelac bio je Mateas Delić, kojeg je taj pogodak promovirao u junaka susreta.

PRVA HNL, 7. KOLO

SLAVEN BELUPO – MEĐIMURJE 3:2 (1:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1.500. Sudac: Marin Mlinar (Z agreb).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Purić, Kokalović, Rogulj, Maras (od 73. Bilen) – Nynkeu – Papa (od 60. Gregurina), Šafarić (od 65. Tepurić), Delić – Jurić, Vojnović. TRENER: Zlatko Dalić.

MEĐIMURJE (4-2-3-1): Banović – Georgievski, Andre Silva, Bubalo, Melnjak – Darmopil, Aganović – Cicero Lima, Eliomar, Žuljević (od 76. Režić) – Golubović. TRENER: Mario Čutuk.

STRIJELCI: 1:0 Kokalović (15), 1:1 Golubović (26), 1:2 Žuljević (55-11 m), 2:2 Vojnović (69), 3:2 Delić (74-11 m).

ŽUTI KARTONI: Aganović (45), Jurić (46), Rodić (54), Andre Silva (73), Gregurina (88).

IGRAČ UTAKMICE: Mateas Delić.