14.3 C

Slaven Belupo remizirao s poljskim Gliwicama

090202-slaven-mU prvoj utakmici u sklopu priprema u Turskoj, Slaven Belupo u ponedjeljak je odigrao neriješeno (1:1) s poljskim prvoligašem Piast Gliwice. Poljaci su poveli u 30. minuti pogotkom Predote, a izjednačio je Bojan Vručina u 37. minuti. U nastavku su obje momčadi napravile nekoliko izmjena, bilo je i prilika s obje strane, ali se rezultat nije mijenjao. Utakmica je bila tvrda i čvrsta, u nekoliko navrata čak i na rubu incidenta zbog oštrih startova.
Mile Petković istrčao je s trenutno najjačim sastavom, a prvu priliku njegova je momčad stvorila u 10. minuti, kad je Šafarić tukao iz slobodnog udarca s 35 metara. Poljski vratar odbio je loptu, ali Jurić odbijenu loptu nije uspio spremiti u mrežu. U 16. minuti s lijeve strane je ubacio Čaval, Vručina je glavom tukao iznad grede. Piast iz Gliwica imao je dva udarca iz daljine, ali se Pelin nije dao iznenaditi.
U 30. minuti Koczon je ubacio s desne strane, a pogrešku Slavenove obrane iskoristio je Predota, koji je s desetak metara pogodio suprotni Pelinov kut. U 37. minuti Jurić je probio desni bok i ubacio pred vrata, gdje se najbolje snašao Vručina, i glavom pogodio mrežu za 1:1. U 42. minuti opet je Šafarić zaprijetio iz slobodnog udarca, ali Kasprzik je uhvatio loptu.
U nastavku su ušla po četvorica novih igrača sa svake strane. Petković je uveo Delića na lijevog veznog, Gregurinu na desnu stranu veznog reda, Nynkeu je zaigrao na zadnjem veznom, dok je Kresinger u napadu zamijenio Jurića. Kokalović je s desnog boka obrane prešao na stopera, a na boku je zaigrao Poldrugač, dok je Maras otišao na lijevu stranu obrane.
Gliwice su mogle do novog vodstva u 73. minuti, no Glik je iz idealne prigode tukao glavom iznad grede. S druge strane, udarac Šafarića s ruba kaznenog prostora obranio je poljski vratar, a Kresinger je u 87. minuti tukao pored gola.
U srijedu će Slaven Belupo u Antalyji odmjeriti snage s ruskim Zenitom, osvajačem Kupa Uefe i europskog Superkupa.
PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – PIAST GLIWICE 1:1 (1:1)

ANTALYA – Glavno igralište Sportskog centra Topkapi. Gledatelja 50. Sudac: Ramović (Crna Gora).

SLAVEN BELUPO: Pelin – Kokalović, Rogulj, Maras, Čaval (od 46. Delić) – Poldrugač – Šafarić, Jajalo (od 46. Gregurina), Bilen (od 46. Nynkeu) – Jurić (od 46. Kresinger), Vručina. TRENER: Mile Petković.

PIAST GLIWICE: Kasprzik – Kaszoklski, Kowalski (od 63. Widuch), Glik, Hysocki (od 63. Sedlacek) – Koczon (od 46. Sewerun), Krzycki (od 46. Bojarski), Muszalik (od 63. Gamla), Podgorski (od 46. Chylaszek) – Hilczek, Predota (od 46. Olszar). TRENER: Dariusz Fornalak.

STRIJELCI: 0:1 Predota (30), 1:1 Vručina (37).