6.5 C

Slaven Belupo sa 2:1 izgubio u Tromsöu

090730-tromso-mSlaven Belupo minimalno je poražen na gostovanju u Norveškoj, u prvom ogledu 3. pretkola Europske lige domaći Tromsö pobijedio je sa 2:1.

Susret je odigran u odličnoj atmosferi ispunjenog stadiona Alfheim.

Na putu do 3. pretkola Slaven je izbacio maltešku Birkirkaru (1:0, 0:0) i makedonski Milano (4:0, 8:2), dok su Norvežani bili bolji od Dinama Minsk (0:0, 4:1).

Uoči utakmice temperaturu je dobio Srebrenko Posavec, zamijenio ga je Nicolas Nynkeu, dok je kod domaćih umjesto ozlijeđenog vratara Ramovića ušao Sahlman.

Od samog početka Tromsö je krenuo agresivno prema Rodićevim vratima. Norvežani su igrali vrlo agresivno, bez previše razmišljanja, tražeći najjednostavniji put do suparničkih vratiju.

Već u 3. minuti Knarvik je izveo korner, a Koppinen je glavom tukao pored gola.

U 5. minuti Moldskred je s desnog ruba šesnaesterca tukao pored desne vrtanice.

Prva velika prijetnja Rodiću zbila se u 9. minuti. Knarvik je lukavo iz slobodnog udaqrca s 25 metara iskosa s desne strane gađao bliži kut, no Rodić je nekako loptu uspio izbaciti u korner.

Prvi pokušaj za Farmaceute imao je Maras u 11. minuti, kad je iz prve snažno pucao, ali je Sahlman bio na mjestu.

Novu veliku priliku Tromsö je imao u 20. minuti. Agilni Moldskred je ubacio s desne strane, Lindpere je iz blizine tukao, ali je Rodić sjajno reagirao i nogom zaustavio njegov udarac.

Pokušao je u 22. minuti Knarvik iz daljine, no poslao je loptu visoko iznad grede.

Nakon prve polivice prvog poluvremena, Slaven je uspio uspostaviti terensku ravnotežu, pa je obrana mogla odahnuti od snažnog pritiska domaćih nogometaša, koje je publika burno nagrađivala pljeskom za svaki dobar potez te za iskazanu borbenost.

0:1 Šafarić (38-11 m)

U 37. minuti Vručina je izmijenio dupli pas sa Šafarićem, da bi ga u kaznenom prostoru domaćih srušio branič Reginiussen. Sudac je pokazao na bijelu točku, a iz jedanaesterca je pogodio Nikola Šafarić za vodstvo Slavena Belupa od 0:1!

U 45. minuti još jedna odlična prilika za domaće. Larsen je ubacio s lijeve strane, a Rushfeldt je glavom s desetak metara pogodio desnu vratnicu, nakon toga je odbijenu loptu uhvatio Slavenov vratar Rodić.

Na odmor su Farmaceuti otišli sa velikom prednošću, nakon što su izdržali početne nalete Tromsöa.

U drugom dijelu domaća je momčad nastavila s napadima, ali se izgubilča ona silovitost s početka susreta., pa je i Slavenovim defenzivcima bilo lakše.

U 56. minuti Nynkeu je tukao s 30 metara, lopta je otišla iznad grede. Uzvratio je na drugoj strani Moldskred u 60. minuti, nakon udarca iz kuta s ruba šesnaesterca je tukao pokraj gola.

Uporni napadi ipak su se isplatili domaćima, koji su za samo dvije minute došli do preokreta.

1:1 Moldskred (67)

Strand je prošao po desnoj strani i uposlio Moldskreda koji s desetak metara zabija za 1:1.

2:1 Rushfeldt (69)

Knarvik je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a kapetan Rushfeldt je glavom matirao Rodića za 2:1.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, ostalo je 2:1 za Tromsö.

EUROPSKA LIGA, 3. PRETKOLO, PRVA UTAKMICA

TROMSÖ – SLAVEN BELUPO 2:1 (0:1)

TROMSÖ – Stadion Alfheim. Gledatelja 3.500. Sudac: Pawel Gil. Pomoćnici: Sadczuk i Siejka. Četvrti sudac: Siejewicz (svi iz Poljske). Delegat: Thierrichter (Austrija).

TROMSÖ (4-4-2): Sahlman – Högli, Reginiussen, Koppinen, Larsen – Strand (od 86. Knudsen), Knarvik, Jenssen, Lindpere (od 88. Yndesta) – Rushfeldt (od 75. Sequeira), Moldskred. TRENER: Per-Mathias Högmo.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rodić – Csizmadia, Kokalović, Rogulj, Maras – Nynkeu, Šafarić, Poldrugač – Jurić, Vručina (od 87. Tepurić), Vojnović (0d 70. Delić). TRENER: Milivoj Bračun.

STRIJELCI: 0:1 Šafarić (38-11 m), 1:1 Moldskred (67), 2:1 Rushfeldt (69).

ŽUTI KARTONI: Nynkeu (73).

IGRAČ UTAKMICE: Morten Moldskred.