Slaven Belupo u prvoj provjeri odigrao neriješeno s Interom

Slaven Belupo i novi prvoligaš Inter iz Zaprešića u prvoj pripremnoj utakmici odigrali su u subotu u Koprivnici bez pobjednika, 1:1. Oba su trenera isprobala veći broj igrača, a susret je odigran po vrućem vremenu koje nije išlo na ruku nogometašima.

U prvom dijelu bilo je po nekoliko prilika na obje strane, a velike su prilike promašili Glavina za Inter i Mihaljević za Slaven. Gosti su minuu prije kraja došli u vodstvo, Bočkaj je ubacio s desne strane, a Glavina je nadvisio obranu Slavena i glavom poentirao za 0:1.

Klupa sa stručnim stožerom i pručuvnim igračima Farmaceuta // Foto: Koprivnica.net

Farmaceuti su bili bolji suparnik u nastavku, kad su oba trenera promijenila početne postave. Konačnih 1:1 postavio je Sminderovac koji je u 74. minuti iskoristio asistenciju aktivnog Brckovića i postavio konačnih 1:1.

Nedjelja je za Slavenove igrače slobodna, a od ponedjeljka nastavljaju s treninzima u Koprivnici. Nova provjera bit će na gostovanju kod Zagreba sljedeće subote.

Na utakmici s Interom bio je i nekadašnji Slavenov prvotimac Dario Čanađija koji je popričao s direktorom Zvonimirom Šimunovićem, a viđen je i bivši lijevi bek Farmaceuta Davor Bagarić koji je prošle sezone nastupao za Inter.

Prvu utakmicu za Slaven odigrali su novi stoperi Nejc Potokar i Tomislav Mikulić // Foto: Zvonimir Markač

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – INTER ZAPREŠIĆ 1:1 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 250. Sudac: Jalžabetić (Koprivnica).

SLAVEN BELUPO: Picak, Purić, Potokar, Mikulić, Delić, Paracki, Crepulja, Brlek, Marciuš, Ejupi, Mihaljević; II. poluvrijeme: Marković, Međimorec, Peričić, Lela, Brcković, Gregurina, Barišić, Jambor, Sminderovac, Oštrek, Arap. TRENER: Željko Kopić.

INTER ZAPREŠIĆ: Posavec, Čeliković, Komorski, Čosić, Begić, Šoljić, Mazalović, Blažević, Glavina, Bočkaj, Radić (još su igrali: Rihtar, Hanžek, Ivančić, Šlogar, Jurjević, Čavar, Frelih, Soldo, Dramac, Jefton, Kingsley, Ayiz, Kunštić, Šafarić). TRENER: Samir Toplak.

STRIJELCI: 0:1 Glavina (44), 1:1 Sminderovac (74).

Slavenov direktor Zvonimir Šimunović i bivši igrač Dario Čanađija // Foto: Zvonimir Markač

SLAVEN BELUPO NAKON STANKE DOČEKUJE OSIJEK

U sastavu Farmaceuta će biti i ugandski napadač Abdu Lumala, Ferenčina: Siguran sam da ćemo pobijediti Osijek, a špekulacije o mojoj smjeni ne želim...

Slaven Belupo nakon reprezentativne stanke u novom je kolu HNL-a sutra, u petak u 18 sati na Apašu domaćin...