10.2 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Slaven Belupo u susjedskom derbiju pobijedio Varteks pogocima Kokalovića i Jajala

090422-jajalo-mU Koprivnici je odigran susjedski derbi 27. kola Prve HNL između Slavena Belupa i Varteksa.  U prvom dijelu bila je to uspavanka, no u drugom dijelu igra je bila puno bolja, pala su i tri pogotka, a na kraju su se radovali Farmaceuti.

Za vodstvo je zabio mladi reprezentativac Elvis Kokalović, izjednačio je Brazilac Carlos, a konačnih 2:1 prekrasnim pogotkom postavio je Mato Jajalo.

Nakon prvih 45 minuta brojna publika nije mogla biti zadovoljna, jer je viđeno malo prilika, a na odmor se otišlo praznih mreža. Više je pokazala momčad iz Varaždina, koja je zaposjela sredinu terena i stvorila dosta problema Farmaceutima.

Jedina prava šansa u prvom dijelu bila je na Slavenovoj polivici terena, Bloudek je nakon Smrekarova dodavanja u 20. minuti krenuo sam na Rodića, ali je koprivnički vratar odlično reagirao i zaustavio njegov udarac, da bi zatim nakon odbijene lopte obranio i njegov ponovni pokušaj.

090422-poldrugac-mFarmaceuti su odlučnije ušli u nastavak utakmice, što im je ubrzo donijelo i vodeći pogodak. Aktivni Delić izborio je korner, iz kuta je ubacio Posavec, a branič Elvis Kokalović je glavom iz blizine pogodio mrežu Varteksova vratara Mađarića za 1:0.

Varteks je ubrzo izjednačio. U 66. minuti iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio je Brezovec, a Brazilac Carlos glavom je matirao Rodića za 1:1.

U 67. minut Jajalo je tuako iz daljine, Mađarić je izbacio u korner. Slaven je opet poveo u 72. minuti. Posavec je uposlio Jajala, koji je s lijevog ruba kaznenog prostora krasno pogodio suprotni gornji kut za 2:1, što je bio i konačni rezultat uvijek zanimljivog derbija susjeda.

PRVA HNL, 27. KOLO

SLAVEN BELUPO – VARTEKS 2:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.800. Sudac: Vlado Svilokos (Sisak). Pomoćnici: Modrić i Jureša. Četvrti sudac: Strahonja (svi iz Zagreba). Delegat: Doljanin (Hrvace).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Purić, Kokalović, Rogulj, Maras – Poldrugač (od 90. Bilen) – Gregurina, Posavec, Jajalo – Vručina (od 81. Kresinger), Delić (od 60. Jurić) TRENER: Mile Petković.

VARTEKS (4-2-3-1): Mađarić – Vukman, Prahić, Carlos, Melnjak – Brezovec, Golubar  (od 64. Frljužec) – Papa, Mujanović, Bloudek (od 72. Šimek) – Smrekar (od 57. Vuk). TRENER: Dražen Besek.

STRIJELCI: 1:0 Kokalović (55), 1:1 Carlos (66), 2:1 Jajalo (72).

ŽUTI KARTONI: Golubar (3), Rogulj (10), Mujanović (53), Kokalović (56), Papa (80), Carlos (87), Posavec (90).

CRVENI KARTONI: Carlos (90 – drugi žuti).

IGRAČ UTAKMICE: Mato Jajalo (Slaven Belupo).