Slaven Belupo upisao nove bodove protiv Scorijine Istre

091017-delic-mSlaven Belupo zabilježio je novu pobjedu, protiv Istre 1961 koju vodi bivši trener Farmaceuta Elvis Scoria. Pogotke za domaće postigli su Delić, Papa i Tepurić.

Gosti su krenuli bez Župana i Barišića, dok su domaćima nedostajali Jurić, Purić, Posavec, Poldrugač i Gal. U momčadi Istre igraju i četvorica bivših Slavenovih igrača – Lisjak, Kacić, Bodrušić i Šehić.

Na samom početku dobru je priliku imao Papa, već u 1. minuti izašao je sam pred Lisjaka, koji je obranio njegov udarac. Minutu poslije na drugoj strani Roce je tukao pored lijeve vratnice.

1:0 Delić (30)

Uporni napadi isplatili su se Slavenu Belupu nakon pola sata igre. Vojnović je ubacio s desne strane, a Mateas Delić je s par metara ubacio loptu u mrežu za 1:0.

2:0 Papa (42)

Delić je probio lijevi bok i vratio u sredinu, a Drago Papa je iz prve tukao i pogodio Lisjakov donji desni kut za 2:0.

3:0 Tepurić (79)

Konačni rezultat postigao je Franjo Tepurić nakon lijepe asistencije Marasa.

Nije to bila nezaboravna igra Farmaceuta, ali su bodovi za koprivničku momčad iznimno vrijedni.

PRVA HNL, 11. KOLO

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 3:0 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1.200. Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Csizmadia, Kokalović, Rogulj, Maras – Nynkeu – Papa, Šafarić (od 84. Gregurina), Delić (od 82. Čaval) – Poredski (od 61. Tepurić), Vojnović. TRENER: Zlatko Dalić.

ISTRA 1961 (4-3-2-1): Lisjak – Marković, Deak, Kacić, Bodrušić – Mašić (od 74. Švrljuga), Anđelković, Alimi – Traore, Roce (od 68. Okić) – Šehić (od 85. Prelčec). TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 1:0 Delić (30), 2:0 Papa (42), 3:0 Tepurić (79).

ŽUTI KARTONI: Maras (76), Nynkeu (87).

IGRAČ UTAKMICE: Mateas Delić (Slaven Belupo).