6.8 C

Slaven izgubio i u Osijeku, vratar Rodić opet najbolji

Četvrto HNL kolo otvorio je dvojac koji je do sada zabilježio razočaravajuće rezultate, Osijek, bez boda na kontu, i Slaven Belupo, sa svega jednim. Po 90 minuta u Gradskom vrtu, mladi je domaći sastav, sasvim zasluženo, onaj koji je upisao tri boda.

Na početku to međutim nije tako izgledalo. Gosti su bili oni koji su imali više prilika, u 45 minuta su pet puta pucali na gol domaćina, iako su Osjećani imali veći posjed lopte (56 prema 44 posto).

Gostujući Dario Čanađija, mladi reprezentativac, je taj koji otvara prvu akciju na Osijekov gol. Puca, lopta se odbija od domaćeg Mile Škorića, leti do Dejana Glavice i on je u odličnoj prilici za pogodak, no puca samo pored gola.

Osijek pokušava uzvratiti no gostujuća obrana je solidna, a iduća je prilika opet ona Farmaceuta. Nakon dobrog ubačaja iz kuta sjajno reagira Hrvoje Plazanić, dobro cilja glavom, no spretan je domaći vratar Zvonimir Mikulić.

Tek u 30. minuti je na prvu intervenciju primoran i gostujući vratar Silvio Rodić, kad ga je izazvao Frane Vitaić iz slobodnjaka, ali je Slavenov čuvar mreže spreman za akciju.

U 36. minuti pada prvi pogodak. Josip Barišić uspio je pretrčati gostujuće braniče na igralištu prekrivenom dimnom zavjesom navijačkih baklji i s loptom ući u 16 metara Slaven Belupa, gdje Rodić ne nalazi drugi izbor no napraviti prekšaj. Barišić pada, a sudac Ivan Bebek pokazuje na bijelu točku. 1:0 za Osijek postavlja Vitaić.

Nije dugo potrajalo domaće slavlje, jer već u 40. minuti i domaći imaju razloga za slavlje. Škorić je vrlo nepotrebno svom snagom napravio prekršaj na Dejanu Glavici na rubu domaćeg kaznenog prostora, a za 1:1 je s bijele točke pogodio Mario Gregurina.

S tim se rezultatom ide na odmor, a u drugom dijelu gostujuća momčad nije ni približno razigrana kao u prvom. Ne treba Osijeku stoga dugo da ponovno dođe u vodstvo.

Igrala se 59. minuta kad je obrana gostiju pogriješila, snažno je na gol pucao domaći Mihael Pongračić, a lopta se odbila na nečuvanog Tomislava Šoršu, koji zna kako je zabiti na pravo mjesto.

Do kraja utakmice Osijek vodi glavnu riječ, a u dva je navrata imao odličnu priliku povećati rezultat.

U 65. minuti je Mišić poslao dugu loptu na Barišiča, koji je sam pred golom Slavena, no loptu umjesto u mrežu šalje nebu pod oblake, a u 76. minuti je Šorša probio po desnoj strani i odigrao za Karla Lulića, koji puca dobro, ali je još bolji vratar Rodić.

Prilike nisu iskorištene, pa susret završava 2:1.

Izvor: Sportnet