34.3 C
Nedjelja, 25. kolovoza 2024.
Supersport HNL

SLAVEN – LOKOMOTIVA 2:2 Podjela bodova u zanimljivoj utakmici, obrana Farmaceuta je ozbiljan problem

Farmaceuti iduće kolo odlaze u susjedni Varaždin. Utakmica je na rasporedu u subotu u 18.15 sati. Izvještaj kao i uvijek na epodravina.hr

Trener Farmaceuta Ivan Radeljić, ako je i imao dvojbu, nije dugo dvojio, protiv Lokomotive se odlučio ipak za jednu zamjenu. Dao je priliku mladom Jagušiću ispred Šakote. Slaven u utakmicu ulazi u nadi da će upisati i svoju prvu pobjedu ove sezone, u najgorem slučaju barem bod protiv mlade i neugodne Lokomotive.

Na golu Čović, zadnja četiri u obrani Lučić, Boras, Božić i Bosec, zadnja dva vezna Agbekpornu i Jelić Balta, ispred njih nešto ofanzivniji Caimacov, na krilima jagušić i Murić te u vrhu Butić. Iako nitko to nije htio reći “na glas”, prilika je ovo za Murića da napokon dokaže da povjerenje koje ima kod Radeljića nije “prazno”. Fućkati je danas došao Slavenu ne previše omiljeni Kolarić, dok je u VAR sobi iskusni Bebek. U kojem će smjeru odvesti utakmicu pokazat će vrijeme – nadamo se da ih nećemo primjećivati.

170824 Slaven Belupo - Lokomotiva

Tešku koprivničku sparinjavu već je u 6. minuti malo “razblažio” upravo Jagušić. Murić mu je s desne strane poslao prizemnu dijagonalu. Mladi je Slavenaš odlično iskosa naciljao ljevicom i pogodio suprotni donji kut za 1:0. U prvih 20 minuta ipak, osim rezultata, moramo priznati Lokomotiva više igra i više prijeti pred golom Koprivničanaca. U 22. minuti to im se i isplatilo. Lokosi su, što je najgore, zabili na postavljenu obranu – doduše loše – a na povratnu je naletio bivši Slavenaš Mudražija i rastužio jedva nekoliko stotina gledatelja. Gosti su potpuno zasluženo poravnali na 1:1.

U 37. minuti opet pravi “cirkus” u obrani Slavena. Čović je izletio s gola na ubačenu loptu, nije ju dobro procijenio te je završila kod Sušaka. Ovaj nije čekao nego ju je “opalio” i odbila se od Čovića u mrežu za 1:2. Nakon toga nešto je razljutilo Radeljića koji je uputio nekoliko rečenica sucu Kolariću. Nakon toga je zaradio crveni i isključenje, a vodstvo je preuzeo Dodik. Nekoliko minuta kasnije moglo je biti i 1:3 da nije Čović paradom skinuo odličan udarac Goričana s vrha kaznenog prostora. Nasreću, stigao je i kraj prvog dijela.

U nastavku prva prilika u 52. minuti, opet Lokomotiva. Vranjković je gađao s 20 metara, a Čović se pošteno ispružio kako bi sačuvao gol. Brzo je došla i 60. minuta, a ništa konkretno se nije dogodilo. Samo što smo napisali eto izjednačenja. Martinović je u 62. navukao dvojicu na sebe s lijeve strane, vidio Butića kako ulazi na udarac. Gurnuo mu je loptu, a ovaj odmjereno unutarnjom cilja i pogodio s 16 metara gornji lijevi kut za 2:2.

U 73. minuti Butić je morao okrenuti nakon odličnog pasa Murića, no s pet metara nije dobrio zahvatio loptu i otišla je s krive strane vratnice. U 82. opet Murić, ovaj put se on okušao i dobro naciljao suprotan kut. No vratar Šubarić se istegnuo i obranio. Nažalost, nije više ostalo dovoljno vremena kako bi Slaven ozbilnije zaprijetio i došao do tri boda.