8.2 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Slaven na kraju izgubio u Zaprešiću, Inter ipak ispao iz lige
S

Po treći puta će iz Prve HNL ispasti zaprešićki Inter, koji, iako je slavio nad bezvoljnim Koprivničanima, nije imao sreće da Zadar izgubi kod kuće. Farmaceuti su prvenstvo završili na osmoj poziciji.

Zaprešićani su do sad dva puta ispadali iz najvišeg hrvatskog ranga natjecanja, 1998. godine, pa 2006. godine, a 2013. će biti upisana u povijesti Diva iz predgrađa kao još jedna neuspješna sezona s tragičnim završetkom.

Inter je naime slavio u susretu protiv Slaven Belupa, pokazavši na travnjaku da je borba za ostanak dobar motivator, no sreće nije bilo da se poslože ostali rezultati, a remi Splita i Zadra u Stanovima okončao je sva nadanja Žutih. Tako je Zadar ostao u ligi, a Split ne ide u Europu, već je kvalifikacije za Europsku ligu izborila RIjeka.

Da nije bilo toga, Zaprešićani bi si baš mogli čestitati, jer je njihova predstava bila daleko uvjerljivija od one Farmaceuta. Čak štoviše, kad se prolomio gadan pljusak u sedmoj minuti susreta, Zaprešićani su za sobom već imali lijepu šansu, no lopta je odsjela na vratnici. Uslijedilo je povlačenje aktera susreta u svlačionice, po naredbi glavnog arbitra.

Nakon kiše Zaprešić je pogodila i tuča, no sve skupa četiri minute bilo je dovoljno da se ono najgore smiri, pa je sudac Igor Pristovnik vratio igrače na travnjak, koji je sada doduše bio još blatniji no ranije.

To nije zasmetalo Interu, koji je skoro nakon povratka uspio povesti i tako ostvariti svoj dio posla. Frano Mlinar, mladić koji od iduće sezone odlazi u Udinese, sjajno je opalio iz slobodnog udarca i pogodio gornji desni kut gola Slaven Belupa, pored nemoćnog Silvija Rodića.

Svoju prvu priliku su gosti imali u 35. minuti. Domaći vratar Matej Delač izbio je jedan centaršut, a loptu pokušava iskoristiti Alen Maras, no snažno šut nije dovoljno precizan i lopta odlazi pored vratnice.

Ostatak prvog dijela prolazi u dominaciji Zaprešićana, no rezultat se ne mijenja, a jednako je i po povratku iz svlačionice. Najagilniji je u dresu Intera Mlinar, koji svako malo prijeti Farmaceutima, ali njegova lopta ne pronalazi svoj cilj.

No, Inter dolazi do 2:0, mnogo sigurnijeg rezultata bez obzira na nemoć koju su pokazali gosti, i to s bijele točke. U srazu gostujućeg kapetana Marasa i domaćeg igrača Mirka Kramarića, sudac Ivan Pristovnik vidio je prekršaj za najstrožu kaznu. Maras je morao na tuširanje, a sigurni izvođač bio je Mislav Oršić.

Do kraja utakmice nije bilo daljnjih promjena rezultata.

Izvor: Sportnet