12.1 C
Subota, 4. svibnja 2024.
Uspavanka u Osijeku

Slaven i Osijek podijelili bodove u utakmici bez previše uzbuđenja

Nogometaši Slavena Belupa i treći su puta u posljednja četiri prvenstvena kola odigrali utakmicu bez pogodaka. Nakon Rijeke i Hajduka, Farmaceuti su remizirali i s Osijekom.

U Osijeku je večeras odigrana posljednja utakmica 32. kola MAXtv Prve lige. U prethodne četiri, tri su puta slavili domaćini, dok je dvoboj Rijeke i Dinama završio bez pogodaka.

Rijeci i Dinamu pridružili su se i Osijek te Slaven Belupo. Dvoboj u Osijeku završio je bez pogodaka, a umalo i bez pravih prilika. Najbolju na utakmici propustio je koprivnički kapetan Mateas Delić, dok su domaćini najbliže pogotku bili nekoliko minuta nakon prvog sučevog zvižduka.

U dobrom raspoloženju i s velikim optimizmom otputovali su Slavenovi igrači u Osijek. Osječka momčad jedina je koja protiv Farmaceuta nije postigla pogodak u prvenstvu, a na osječki Gradski vrt Kopićevi će igrači istračati još jednom ove sezone, u finalu Kupa protiv Dinama.

U prethodna tri međusobna prvenstvena ogleda s dvije koprivničke pobjede uspješniji je Slaven Belupo, dok je prvi dvoboj u Osijeku završio bez pogodaka. Ove dvije momčadi susrele su se i u četvrtfinalu Kupa. Nakon 1:1 nakon devedeset minuta, domaći Slaven boljim je izvođenjem kaznenih udaraca izborio daljnju fazu natjecanja.

Trener koprivničke momčadi, Željko Kopić, nije mogao računati na već otprije ozlijeđene Blaževića i Međimorca, te oporavljenog Križmana, a na klupi je od prve minute odlučio ostaviti standardne Jambora i Christensena. Priliku su dobili Pokrivač, povratnik nakon propuštene prošle utakmice zbog crvenog kartona, te po prvi puta Mario Burić. U gostujućem sastavu nije bilo ozlijeđenih Lukića, Peroševića i Šarića.

Uglavnom uspavano prvo poluvrijeme obilježili su brojni prekršaji, ukupno njih 25, te pokoji neočekivani bljesak ispred oba kaznena prostora.

Najbliže pogotku bili su Osječani već nakon nekoliko uvodnih minuta igre. S ruba kaznenog prostora tukao je Grgić no spreman je bio Slavenov vratar Rozman.

Kako su se minute na semaforu gomilale, Slavenova igra postajala je sve povezanija, što je urodilo i s nekoliko prilika. U 34. minuti lijepu akciju Ejupija, Delića i Ozobića, potonji je završio udarcem pored gola, a nekoliko minuta kasnije pokušao je i Pokrivač. Snažan udarac iz slobodnog udarca, uz malu nesigurnost, zaustavio je domaći vratar Malenica.

Neuvjerljivu igru u prvome dijelu dokazuju ukupno tek dva udarca u okvir gola, a prvi udarac iz kuta izveden je tek u 45. minuti.

Nešto življi Osijek istrčao je u nastavku utakmice, no Slavenova obrana bez većih je problema izdržavala sve nalete. Vrijedi istaknuti tek Šoršin pokušaj prebacivanja istrčalog Rozmana, koji je završio iznad gola, te Rocin udarac pored vratiju nakon ubačaja.

Najbolja prilika na susretu pripala je Koprivničancima. U 61. minuti snažno iskosa tukao je Delić, no Malenica je bio na mjestu. Slavenov kapetan u izglednoj se prilici našao i pet minuta prije isteka devedesete. Savić je povratnom loptom pronašao Ozobića koji je odmah šalje do nečuvanog Delića. Nažalost gostiju, lopta je otišla pored gola.

I četvrtvu prvenstvenu utakmicu u nizu Farmaceuti nisu uspjeli postići pogodak, no veseli podatak kako je ovo bio i četvrti od posljednjih pet ligaških dvoboja u kojem je Rozmanova mreža ostala netaknuta. Kao i više puta do sada, Slaven Belupo je prikazao odličnu igru u fazi obrane, ali napad je ponovno ostao samozatajan.

Nakon 32 odigrane utakmice, Slaven Belupo s 33 osvojena boda i dalje drži sedmu ligašku poziciju, dok je Osijek s tri boda manje osmi.

MAXTV PRVA LIGA, 32. KOLO:

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 0:0 (0:0)

OSIJEK – Gradski vrt. Gledatelja oko 1500. Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Mario Pepur (Split) i Hrvoje Radušić (Split). Četvrti sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Delegat: Tomislav Gjajić (Kutjevo). Kontrolor: Dragutin Poljak (Zagreb).

OSIJEK (4-2-3-1). TRENER: Malenica – Matas, Lesjak, Škorić, Arsenić – Kurtović, Mioč (od 65. Mandić) – Šorša, Knežević (od 89. Radotić), Vojnović – Grgić (od 66. Roce). Zoran Zekić.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Musa, Edson, Štiglec – Paracki, Pokrivač, Burić (od 78. Jambor) – Ozobić (od 92. Katić), Ejupi (od 61. Savić), Delić. TRENER: Željko Kopić.

STRIJELCI: –

ŽUTI KARTONI: Arsenić (8′), Paracki (40′), škorić (68′), Burić (73′), Vojnović (77′)