19 C

Slaven osvojio bod po varaždinskoj magli

Varteks i Slaven Belupo odigrali su u subotu na večer bez pobjednika i bez pogodaka.

Isti suparnici susreću se već u utorak u Koprivnici, u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog Kupa, koja se na Gradskom stadionu igra s početkom u 16 sati.

Susret Varteksa i Slaven Belupa bio je daleko od lokalnog, ili bilo kakvog drugog, derbija, jer je gusta magla spriječila malobrojne gledatelje da – gledaju utakmicu.

Sve do posljednje minute pred susret nadali su se malobrojni pristigli gledatelji da se utakmica Varaždinaca i Koprivničana neće odigrati, no kad su sudac Igor Pristovnik i delegat Vlado Šobota zaključili da se s centra vide oba gola, ipak se zaigralo. Tako je varaždinski stadion zabilježio uvjerljivo najmanju posjetu od svoje izgradnje, a oni koji se nisu pokupili svojim kućama vidjeli su jako malo.

Postavlja se stoga sasvim logično pitanje za koga se igra taj nogomet? Ako se igra za onih 22 na terenu i suce, onda je jasno zbog čega je odluka o odigravanju bila takva, ali ako se igra zbog gledatelja, onda se ozbiljno pogriješilo. No, rijetko se pri nogometnim odlukama odgovorni vode zdravim razumom, pa bilo što da kažemo nema uopće smisla.

Pokušat ćemo stoga opisati događanja na terenu, koliko smo vidjeli.

U prvom dijelu susreta blaga terenska dominacija domaćih, uz par opasnih akcija gostiju. Pokušavao je tako vratara Drevena prevariti Maras, u par navrata i Posavec, dok su domaći svoje prilike tražili pass igrom kroz bokove te u kontranapadima. Najbolju je priliku poluvremena u 33. minuti imao Tkalčić, koji je opasno opalio s 25 metara, no vratar Pelin rukom tjera loptu preko gola.

Desetak minuta kasnije Posavec je mogao promijeniti rezultat gostima u korist nakon što ga je neoprezno pred domaći gol pripustio Tkalčić, no ostali su Varaždinci nešto prisebniji i Posavčevu prijetnju otklanjaju. Treba k tome spomenuti i par kornera domaćih koje izvodi Mumlek.

U drugome poluvremenu još gušća magla i još slabija vidljivost, ali se i dalje igra. Primijetili smo gužvu pred domaćim golom, koju ako se ne varamo raščišćava vratar Dreven, dok je s druge strane u brzoj kontri priprijetio Smrekar.

Tempo se diže kako teku minute, ali ni bijeli ni plavi nisu precizni. Gostujući trener mijenja svoju formaciju u više napadačku, uvodi još dvojicu napadača, a domaći trener mijenja Mujanovića G. Vukom u nadi da će se rezultat maknuti s početnih 0:0.

Do kraja susreta još po koja interesantna akcija u kojima su se najbolji pokazali čuvari mreže, domaći Dreven i gostujući Pelin, čija je najveća zasluga da je susret završio podjelom bodova.

PRVA HNL, 15. KOLO

VARTEKS – SLAVEN BELUPO 0:0

VARAŽDIN – Stadion Varteksa. Gledatelja 500. Sudac: Pristovnik (Zagreb).

VARTEKS: Dreven – Šimek, Tkalčić, Punčec, Golubar – Brezovec, Jagačić (od 86. Conjar), Škvorc – Mumlek – Mujanović (od 82. Vuk), Smrekar (od 76. Hojski). TRENER: Dražen Besek.

SLAVEN BELUPO: Pelin – Csizmadia, Kokalović, Rogulj (od 46. Vručina), Maras – Šafarić (od 80. Jurić) – Posavec, Papa, Delić – Vojnović, Poredski (od 63. Tepurić).

ŽUTI KARTONI: Jagačić, Šimek, Golubar, Škvorc (Varteks), Vojnović, Maras, Vručina (Slaven Belupo).

Rezultati 15. kola Prve HNL: Zagreb – Zadar 4:0, Lokomotiva – Inter 0:1, Šibenik – Međimurje 1:0, Varteks – Slaven Belupo 0:0, Rijeka – Istra 1961 2:0, Hajduk – Croatia-Sesvete 6:0, Cibalia – Osijek 1:1, Karlovac – Dinamo (nedjelja).

Redoslijed: Dinamo 32, Šibenik 30, Cibalia 29, Osijek 28, Slaven Belupo 27, Karlovac 23…

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...