31.5 C
Srijeda, 19. lipnja 2024.

Slaven po snijegu bolji od Kaposvara
S

090129-vrucina-mSlaven Belupo upisao je novu pobjedu u zimskim pripremama. ‘Žrtva’ je u četvrtak bio Kaposvar, sedmoplasirana momčad prvenstva Mađarske. Utakmica je odigrana na terenu s umjetnom podlogom Gradskog stadiona u Koprivnici, a Farmaceuti su prikazali bolji igru i zasluženo pobijedili s dva pogotka Delića te jednim Vručine i Jajala.

Slaven je poveo već u 5. minuti. Bilen je ubacio za Rogulja, koji je želio uputiti udarac, no uposlio je Vručinu, a on iz blizine pogađa mrežu. Za 2:0 zabio je Jajalo s 20-ak metara nakon povratne lopte Poldrugača, a Nikolić je samo minutu poslije pogotkom pod gredu smanjio na 2:1.

U nastavku je u igru ušao veliki broj novih igrača, Petković je promijenio kompletnu momčad, a istaknuo se Mateas Delić. U 48. minuti Jakšinić i Pavec složili su priliku Deliću, koji zabija za 3:1 u 48. minuti. Konačnih 4:1 postavio je Delić, pospremivši jednu odbijenu loptu u mrežu sa 16 metara. Imali su Farmaceuti još nekoliko prilika, ali nedostajalo je preciznosti, pogotovo kod Kresingera i Gregurine.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – KAPOSVAR 4:1 (2:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, igralište s umjetnom travom. Gledatelja 100. Sudac: Šimčić. Pomoćnici: Novak i Juriša (svi iz Koprivnice).

SLAVEN BELUPO: Pelin – Purić, Rogulj, Maras, Čaval – Poldrugač – Šafarić, Bilen, Jajalo – Jurić, Vručina; II. poluvrijeme: Rodić – Pavec, Kokalović, Lapić, Rožman – Nynkeu – Gregurina, Jakšinić, Delić – Kresinger, Poredski. TRENER: Mile Petković.

KAPOSVAR: Kovacz – Gruz, Petrok, Zahorecz, Kovaczevich – Hegedus, Farkash, Balasz, Pest – Nikolić, Jovanzai (još su igrali: L. Horvath, Szenes, Pinter, Reszli, T. Horvath, Major, Bole, Grasszl, Kulczar). TRENER: Laszlo Prukner.

STRIJELCI: 1:0 Vručina (5), 2:0 Jajalo (9), 2:1 Nikolić (10), 3:1 Delić (48), 4:1 Delić (52).

Euro 2024.

FOTO Vatreni traže prve bodove na Euru, utakmica se prati bez daha, pogledajte atmosferu

Nakon pomalo razočaravajuće utakmice protiv Španjolske, Vatreni danas traže prve bodove na Euru protiv Albanije. Kao i uvijek, imaju veliku...