2.9 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Slaven remizirao s kineskim doprvakom
S

090212-gregurina-mSlaven Belupo i Shangai, drugoplasirana momčad kineske lige, odigrali su neriješeno (1:1) u prijateljskoj utakmici u četvrtak prije podne u Antalyji. Farmaceute je u vodstvo doveo Srebrenko Posavec pogotkom iz slobodnog udarca s 20-ak metara već u 6. minuti, a za Shangao je također iz slobodnjaka izjednačio Chen Tao. Bio je to pogodak s velike udaljenosti, oko 35 metara, a u oba navrata važnu je ulogu imao i jak vjetar.

Obje momčadi propustile su još nekoliko dobrih prilika, pa je remi najrealniji ishod. Utakmica je odigrana u ranijem terminu jer se Kinezima žurilo na zrakoplov za Shangai, dok će koprivnički nogometaši kući krenuti u subotu.

Slaven Belupo nastupio je bez nekoliko standardnih prvotimaca koji su odigrali većinu pripremnih susreta u Turskoj. Nakon pogotka Posavca, inicijativu je preuzeo Shangai, koji je u prvom dijelu igrao protiv vjetra. No, nekoliko udaraca obranio je Pelin, ostale je situacije riješila Slavenova čvrsta obrana. U 15. minuti Gregurina je malo zakasnio na dobar ubačaj Delića, a u 30. minuti udarac Gregurine odlazi pored gola.

U 66. minuti opet je u prilici bio Gregurina, ali je umjesto udarca poslužio Jakšinića, koji tuče pored vratiju. U 75. minuti Shangai je izjednačio, sukrivac je bio vratar Pelin, koji se kasnije požalio kako zbog suigrača nije mogao vidjeti loptu. U 85. minuti Gregurina je povukao kontru, ali je oklijevao s udarcem, pa je utakmica završila bez pobjednika.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – SHANGAI 1:1 (1:0)

ANTALYA – Igralište hotela Kremlin Palace. Gledatelja 20. Sudac: Ramović (Crna Gora).

SLAVEN BELUPO: Pelin – Purić (od 46. Jakšinić), Kokalović (od 46. Rožman), Lapić (od 42. Rogulj), Maras – Nynkeu – Gregurina, Posavec, Jajalo – Jurić (od 46. Pavec), Delić (od 46. Poredski). TRENER: Mile Petković.

SHANGAI: Shen Jiong – Li Jun (od 46. Sun Jie), Miligan, Yanko, Chen Liang – Chen Lei, Yu Tao, Lou Yuan (od 64. Wang Qiang), Jion Qin (od 46. Xu Yanei) – Chen Tao, Barcos. TRENER: Jia Xiuquan.

STRIJELCI: 1:0 Posavec (6), 1:1 Chen Tao (75).