9.3 C

Slaven s 3:1 pobijedio u Kranjčevićevoj

Na gostovanju kod Zagreba u Kranjčevićevoj u sklopu 27. kola Prve HNL, nogometaši Slavena Belupa pobijedili su rezultatom 3:1. Pogotke su postigli Bušić, Vojnović i Benko.

Ovom pobjedom Farmaceuti su prebrinuli brige oko opstanka u ligi te do kraja sezone mogu odigrati rasterećeno.

Momčad Roya Ferenčine u Kranjčevićevu je stigla s ciljem da ne izgubi utakmicu. Farmaceuti su već u šestoj minuti mogli stići do pogotka. Zagrebov vratar Bašić slabo je ispucao loptu, Benko je poslužio Bušića no on ne reagira najbolje. Gostujući dvojac samo minutu kasnije ipak je uspio organizirati akciju za pogodak. Na dodavanje Benka Bušić puca iz voleja i postavlja ranih 0:1.

Bijeli su nakon primljenog pogotka morali zaigrati ozbiljnije i prva od njihovih brojnih prilika potrošena je u 11. minuti. Jefthon šalje jednu loptu na desnu stranu, Chiavarini puca iz blizine, ali samo u ruke Rodića. U istoj minuti na gostujuća je vrata pucao i Krstanović, njegov udarac pokušao je potvrditi argentinski napadač, no umjesto pogotka Pjesnici su zaradili tek novi udarac iz kuta.

Zagrebaši su i u idućim minutama nastavili s pritiskom na Rodićeva vrata, u 15. minuti Slavenov čuvar mreže izašao je kao pobjednik iz dvoboja s Krstanovićem, a zatim je minutu kasnije dvije izgledne prilike zapucao Abdurahimi.

Izjednačenje domaćih u 25. je minuti najavio Celiščak pokušajem iz daljine. Nakon što se Bušić u sedmoj minuti po prvi puta upisao u strijelce, isto je dvadeset minuta kasnije uspjelo i Chiavariniju.

Većih uzbuđenja sve do nastavka, odnosno novog pogotka u Ulici pjesnika nije bilo. Baš kao i u Karlovcu Pjesnici su protivniku poklonili priliku za 2:1. U 51. minuti Tokić je u namjeri da loptu izbaci iz kaznenog prostora napucao Vojnovića od kojeg se ona nesretno odbila ravno iza Bašićevih leđa. Baš kao i nakon prvog pogotka zagrebaši su krenuli po novo poravnanje, ali ovoga puta bez ozbiljnijih pokušaja. Jedan je na drugoj strani, za potvrdu gostujuće pobjede, propustio realizirati Mujanović.

Drugi pogodak Farmaceuta možda je stigao “iz ničega”, no zato je na ulasku u posljednjih 20 minuta susreta bijele krasnim škaricama dotukao Leon Benko. Kada već nisu mogli nagraditi svoju momčad pljeskom, 200-tinjak gledatelja nagradilo je najboljeg gostujućeg strijelca za njegov potez. Pokušao je Pavlović situaciju na terenu promijeniti dvostrukom zamjenom, no osim lagane inicijative do željenih promjena nije došlo.

Koliko je loše u finišu susreta izgledala momčad Zagreba demonstrira i akcija Belupa koju tri minute prije kraja u svom kaznenom prostoru zaustavlja Krstanović. Do kraja je iz daljine pokušao i Mujanović, neometan je imao i vremena i prostora, ali uspio je naciljati malo iznad Bašićeve grede. Tri kola prije kraja Pjesnici se tako nalaze u iznimno opasnoj situaciji, tek bod udaljeni od Lokomotive, dok će momčad Slaven Belupa nakon ova tri boda mirni ući u završnicu sezone.