10.2 C

Slaven s Rijekom dobro počeo, ali izuzetno loše, s 0:3 završio

Kao po nekom tehničkom scenariju, točno u vrijeme izlaska momčadi na teren zasjalo je sunce. Slika na travnjaku fantastična, na tribinama u hladu malo slabija: Slavenu Belupu treba više publike od nešto više od 1000 navijača, novinari su se odlučili za 1500. Pa tu negdje, recimo napola pryazne tribine za pesimiste, ili napola pune za optimiste.

U 6. minuti slobodni udarac za Slaven Belupo s 35 metara izveo je Purić, Glavina malo oreusmjerio loptu, ali je ona odskočila i Vargić je spasio odbivši loptu u korner.

U 8. minuti Melnjak je snažno pucao s lijeve strane, lopta je prošle tik uz donji dio golmanove lijeve stative, ali je dotaknula nekoga od rječkih igrača i to je bio treći korner u nizu. Bez rezultata. Terensku premoć domaći nisu iskoristili.

U 10. minuti Brezovec je s desna poslao dugački udarac prema golu, lopta je imala efe, ali ju je Pelin sigurno uhvatio. U 14. minuti Purić je nakon lijepe kombinacije pucao pream golu, bolje reći plasirao loptu. Moglo je i jače i korak bliže. Kao što je Brezovec na suprotnoj strani pucao u 16. minuti, a Pelin morao odbiti loptu i zamalo ”frka”.
Za zalaganje domaćih često se čuo pljesak s tribina.

Melnjak je spasio jednu gotovo izgubljenu loptu uz aut liniju, izborio aut, dobio pljesak, ali je Matoš nakon svega u nastavku akcije pucao slabo pokraj gola. Nije Matošu baš išlo u prve 23 minute.

U 24. minuti Vargić je spasio Rijeku: Glavina je pucao nogom, Vargić odbio, a Matoš odbijenu loptu pucao izu blizine glavom, ali je Vrgić odbio loptu u korner. Rijeka je stisnuta u svoj prostor, orijentira se na kontranapade, ali u 27. minuti rezultat je 0:0. U 26. minuti prvi puta se oglasila pjesmom Armada.

U 31. minuti Krstanović je izbjegao zaleđe, prihvatio loptu koju je poslao Ajayi i našao se sam, doduše iskosa, s lijeve strane , pokušao loptom u luku prevariti Pelina, ali je on potrčao za njom i stigao je uhvatiti.
U 32. minuti Brezovec je testirao Pelina iz slobodnog udarca, Pelin je obranio.

Iako je Rijeka preuzela inicijativu, njene akcije su nedorečene. U 42. minuti hzamalo nas je demantirao Ajayi koji je iskosa s lijeve strane glavom prebacio gredu. Živnulo je na drugoj strani i odmah je isposlovan slobodni udarac. ali je Purić udarac išao ravno na golmana, pa je lopta i završila u naručju Vargića.

Prvo poluvrijeme 0:0, ali ne može se reći da je utakmica bila bez sadržaja. Baš naprotiv. No, domaći nisu iskoristili to što su za nijansu bili bolji od Rijeke. Da je pao koji gol u mrežu Vargića ne bi bilo nezasluženo.

2. POLUVRIJEME

Sunce za zašlo, vjetar na stadionu cijelo vrijeme puše s juga, sastavi neizmjenjeni. Čeka se vjerojatno ona čarobna 60-65. minuta kada se po terenu raspoređuju nove radne snage. Osvježenja će dobro doći. Kad za njih bude vrijeme, tj, kad trenerScoria i Kek tako odluče.

U 48. minuti Čanađija je oklijevao umjesto da je na vrijeme dao loptu Melnjaku u kontri, ovako je dodana iza leđa i izgubljena u izglednoj situaciji. Na drugoj strani u 50. minuti i Jugoavić se revanširao, pipkao je i pipkao loptu, pa onda pucao mlako, za Pelina.

Prije naše prognoze o izmjenama u 60-65. minuti, Scoria mijenja u 51., a Kek u 52. minuti. Brlek je (očekivano) odmijenio Matoša, a Mujanović (također očekivano) Jugovića.

U 57. minuti jedanaesterac za Rijeku zbog igranja rukom Purića, koji je dobio i žuti karton. U 58. minuti Krstanović zabija gol sa 11 metara: Pelin u desno, lopta u lijevo.

Crepulja mijenja Gregurinu u 59. minuti. Nema više pljeska s tribina, povici kritike. Čuje li se to dolje? Znate ono: ”Dajte trčite!”. Rijeka je pritisnula, a prije gola pokazala se slabost obrane, kada je Mujanović prošetao i pokraj Melnjaka, pa Edsona, koji je čak i stao i pustio ga dignuvši ruke u zrak (!).

U 67. ipak pljesak, dobra akcija Slaven Belupa, Rijekina obrana u zadnji čas izbacuje loptu u korner, a loptu iz kornera Novinić ne prihvaća dobro.

Rijeka je imala priliku u 71. minuti, ali je Krstanović slabo pucao (plasirao) loptu i Pelin ju je uhvatio.
U 73. minuti Purić ubacuje iz slobodnog udarca u šesanesterac, Bertoša postavlja ruku, jedanaesterac, Bertoši žuti karton, stadion razgaljen, Čanađija uzima zalet i – puca preko gola.

U 80. minuti Ivan Močinić prošetao se do ruba šesnaesterca i poslao loptu nisko u desni ugao Slavenova gola i postigao 0:2. Kakav nepažnja i nepokretnost domaće obrane! Ne krivimo Pelina, zaista je ostao sam na strelištu.
U 82. minuti Novinić se opet spetljao u šesnaestercu, ne znaš gdje je lopta, gdje su noge.

U 90. minuti novi jedanaesterac, Edson je srušio Kramarića uz korner crtu, dobio žuti karton, a Kramarić je realizirao nasjtrožu kaznu i postavio konačni rezultat od 0:3.

Ako je to već trasiran put prema 2. ligi, onda bi moralnije bilo da taj završetak lige časno odigraju neki drugi, a poduži je spisak onih kojima bi trebalo, ili je odavno trebalo, zahvaliti na uslugama. Slaven Belupo dugo je stvarao ”brend” koji su sustavno urušava. Prvenstveno zbog izbora aktera. Pa ti Scorija spašavaj od donesenog materijala.

UTAKMICA 27. KOLA MAXtv PRVE LIGE

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 0:3 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 1500. Sudac Igor Pristovnik (Zagreb). Pomoćni suci: Igor Krmar i Ivica Modrić (oba Zagreb). Četvrti sudac Dario Vrabec (Zagreb). Dodatni pomoćni suci: Dalibor Mlakar (Zagreb) i Tomislav Bionda (Zaprešić). Delegat: Branislav Škeva (Vinjani Donji). Kontrolor suđenja: Goran tenžera (Split).

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Pelin – Pranjić (od 76. Rak), Grgić, Edson – Purić – Čanađija, Matoš (od 51. Brlek), Gregurina (od 59. Crepulja), Melnjak – Novinić, Glavina . TRENER: Elvis Scoria.

RIJEKA (4-3-3): Vargić – Tomečak, Knežević, Lešković, Bertoša – Brezovec (od 85. Moises), Maleš, Močinić – Jugović (od 52. Mujanović), Krstanović, Ajayi (od 69. Kramarić). TRENER: Matjaž Kek.

STRIJELCI: 0:1 Krstanović (58′ 11 m), 0:2 Močinić (80′), 0:3 Kramarić (90′ 11 m).

ŽUTI KRATONI: Pranjić, Grgić, Purić, Crepulja, Edson (Slaven Belupo), Močinić, Maleš, Bertoša (Rijeka).

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Močinić (Rijeka)