Slaven za kraj koprivničkoj publici “poklonio” poraz od posljednjeg Zagreba

Umjesto da protiv najslabije ekipe na tablici pred svojom publikom briljiraju, Farmaceuti su zahvaljujući blijedoj igri upisali poraz te tako pod veliki upitnik doveli ostvarenje svog cilja o šestom mjestu na kraju sezone.

U Koprivnici u subotu domaćini nisu imali baš ništa za izgubiti, kao ni gosti iz Zagreba, pa se očekivala lijepa utakmica nadmudrivanja, no veći dio prvog poluvremena bio je vrlo siromašan događanjima i zijevanje na tribinama bilo je jasni komentar gledatelja na ono što se odigravalo na travnjaku.

Zagrepčani, novi drugoligaši, u Koprivnicu su stigli s dvije promjene u početnom sastavu u odnosu na poraz protiv Cibalije (0:2). Ćiro Blažević je umjesto Denisa Kolingera i Dine Štigleca u igru poslao Nestora Djenguea i Josipa Jurendića. Farmaceuti, koji se bore za šestu poziciju tablice, imali su čak četiri promjene u početnih 11. Nije bilo Nikole Raka, Stjepana Genga, Alena Marasa i Ante Batarela, a u igri su od prve minute bili Dario Čanađija, Mario Barić, Mateas Delić i Mario Jelavić.

No, ni jedan ni drugi sastav nije briljirao u prvih 45 minuta, a najveću je reakciju publike, glasni pljesak, dobio tek Ćiro Blažević, kad se “ukazao” s klupe Zagreba,okrenuo tribini i mahnuo.

Od prilika koje vrijedi izdvojiti u prvom dijelu, jedna je bila gostujuća, a dvije domaće. Zagrepčani su dobro kombinirali u 32. minuti, kad u trku centrira Štrok, lopta odlazi naJurendića, a on pronalazi Abdurahimija pred Slavenovim vratima. No, tamo je i vratar Rodić, koji rješava problem.

Domaćini su se pravilno zagrijali tek u samoj završnici poluvremena, a u 40. minuti imali su matnu situaciju za pogodak. Barić je prošao desnom stranom i snažno opalio na vrata Zagreba, gostujući golman Livaković loptu izboksava, ali se Farmaceut Jelavić nije snašao da je ipak pospremi na pravo mjesto. Odmah potom Delić je prošao po lijevoj strani i vratio loptu u sredinu za Glavicu, koji međutim ne cilja dobro i iz sjajne pozicije šalje loptu daleko iznad gola.

U drugom dijelu gosti kažnjavaju te dvije propuštene prilike domaćina i općenito nonšalantan pristup utakmici. Duga lopta pronašla je Abdurahimija, koji je pretrčao sve domaće igrače, izbio sam pred Slavenov gol, izvukao golmana Rodića s radnog mjesta i potom se spetljao. Kad se već činilo da će Grgić i Gregurina, koji su se uspjeli vratiti, spriječiti Abdurahimija u pogotku, on je potkopao loptu i pogodio domaću mrežu.

S 0:1 domaćini ipak nisu pojačali pritisak na gostujući gol te tek u 66. minuti bilježimo priliku za Farmaceute, kad odličnu Glavičinu loptu ne iskorištava Jelavić. I opet je uslijedila kazna, a Zagreb došao do 0:2.

Bio je to mnogo sretniji no spretniji gol, kad je Šovšićeva duga lopta pogodila prvo domaćeg Grgića, onda gostujućeg Medića i potom se obrela u mreži Slavena, pored nemoćnog Rodića.

Do kraja utakmice Slaven je imao priliku ublažiti poraz, a u 88. minuti je najbolji strijelac HNL-a u povijesti lige, Vugrinec, uputio sjajnu loptu iz slobodnjaka s 19 metara, no ispod prečke je izvlači Zagrebov golman Livaković.

Kad ih je već krenulo, Zagrepčani nisu kanili propustiti priliku za još jedan gol. U kontranapadu Bevab pronalazi Abdurahimija, a ovaj bez problema zabija za konačnih 0:3.

Izvor: Sportnet