33.5 C
Subota, 27. srpnja 2024.

Slavenovi kadeti pobijedili, juniori izgubili od Intera

100923-geng-mU odgođenom susretu 2. kola Prve HNL za mlade, u Koprivnici su gostovali juniori i kadeti Intera iz Zaprešića.

Prvo je Slaven izašao u susret Interu, jer su zbog maturalnih putovanja Interovaca zamoljeni za odgodu susreta za 22. rujna.

Sad je pak došlo do promjene domaćinstva jer su Interovi tereni pod vodom, pa je u prvih pet kola Slaven Belupo četiri puta bio domaćin. To je trebalo predstavljati prednost koja bi se vidjela i po kojem bodu više na kontu. No, nažalost, nije tako.

PRVA HNL ZA JUNIORE, 2. KOLO

SLAVEN BELUPO – INTER 0:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren sa umjetnom travom. Gledatelja: 100. Sudac: Jović (Zagreb)

SLAVEN BELUPO: Marković – Martinčić, Sabol, Bubnjić, Pašalija – Geng, Takač – Horvatinović, Kuprešak, Drvarić (od 62. Picig) – Atlija, TRENER: Josip Omrčen-Čeko.

Prije mjesec dana, u prijateljskoj utakmici pobijedio je Slaven sa 2:1, pa su neki navijači očekivali još uvjerljiviju pobjedu.

U dinamičnoj utakmici Slaven Belupo je bio bolja momčad. Dominirao je terenom, stvarao pozicije za udarce, ali ne i proigravanja nekog u šansu.

Pucalo se iz svih pozicija. Nekoliko udaraca završavalo je oko vratiju, a najbliže pogotku je bio Bubnjić koji je u 80. minuti odlično pucao sa 20 metara, ali je golman gostiju obranio promijenivši smjer lopte koja je završila u stativi.

Stekao se dojam da Slaven više želi pobjedu. Više su trčali, ali su u elementarnim stvarima pokleknuli. Kad je bilo najpotrebnije, ili se nije dobro obradila lopta, ili nije bilo ideje za završno proigravanje nekog u napadu.

Sve je bilo odlučeno u završnici utakmice. Geng je u 68. minuti dobio nepotrebni drugi žuti karton, te je ostavio momčad zadnjih 20 minuta sa 10 igrača. Slaven je, doduše, i dalje dominirao, ali je u jedinom ozbiljnom napadu Intera, u 83. minuti, golman Marković kapitulirao poslije udarca sa 20 metara.

S obzirom da su izgubili u nedjelju u Splitu, juniori ostaju na pet bodova iz pet utakmica što je premalo, s obzirom da su se četiri utakmice igrale na koprivničkom travnjaku, a još više iz razloga što imaju igru, ali nemaju realizaciju.

PRVA HNL ZA KADETE, 2. KOLO

SLAVEN BELUPO – INTER 2:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren sa umjetnom travom. Gledatelja: 100. Sudac: Bertol (Domaslovec).

SLAVEN BELUPO: Breški – Majtanić, Grabar, Bošnjak, Vinković -. Vlajčić – Kočila (od 52. Špoljarić), Bukovac (od 80. Arap), Tarandek (od 15. Andrić), Varivoda (od 64. Štefanek ) -Bubnjić (od 74 Pejković). TRENER Ivica Sertić.

STRIJELCI: 1:0 Grabar (4), 2:0 Vinković (63).

Utakmica je bila zanimljiva. U nedjelju su Slavenaši gostovali u Splitu i izgubili sa 3:0, tako da su u srijedu pokušali osvojiti tri boda. To im je i uspjelo.

Već u ranoj fazi utakmice u jednoj gužvi pred golom Intera, najbolje se snašao Grabar i to je bilo 1:0 za Slaven Belupo. Ne može se reći da je Slaven bio bolji, već prije bi to bio Inter, koji je imao dominaciju, stvarao izgledne prilike i uporno pokušavao izjednačiti.

To im je zamalo i uspjelo, jer su u 51 minuti imali jedenaesterac. Lopta je završila pored gola. I tada su Interovci bili bolji, no poslije jednog kornera Slavena, u 63. minuti, lopta se odbila na 20 metara odakle ju je opalio Vinković u donji lijevi kut.

Time su srušene nade Intera za izjednačenje. Kadeti su sretni napustili teren i uknjižili tri boda. Sada imaju solidnih sedam bodova.

U 6. kolu Slaven Belupo gostuje u Rijeci.