5.7 C

SP juniorki // Hrvatska bolja od Švedske, u četvrtak sa Češkom

Hrvatska juniorska reprezentacija u ponedjeljak u Koprivnici u osmini finala Svjetskog prvenstva nije uspjela svladati Nizozemsku te se stoga vratila u Dugo Selo gdje će u naredna tri susreta pokušati izboriti što bolji konačan plasman. U prvom susretu snage je odmjerila sa Švedskom te je izborila sigurno slavlje 26:24.

Ponovno Hrvatice nisu dobro ušle u susret, Šveđanke su se stoga odvojile na 3:1 što čuvaju i u nastavku (6:3), a iako se Hrvatska uspijeva polako razbuditi i smanjiti svoj zaostatak na pogodak razlike pa čak i izjednačiti na 11:11 pred sam kraj prvoga poluvremena, Švedska biva bolja i na predah odlazi s vodstvom 14:12.

Bolje su hrvatske juniorke bile u drugom dijelu susreta kojeg otvaraju s dva uzastopna pogotka za izjednačenje 14:14 nakon čega se na terenu odvija prava borba. Hrvatska nakon devet minuta igre uspijeva osigurati prvo vodstvo (18:17), odlaze potom Hrvatice i na dva pogotka prednosti, a iako Šveđanke ubrzo hvataju priključak hrvatske rukometašice uspijevaju se nanovo odvojiti (22:19) i svoju prednost čuvaju do samoga kraja kada slave 26:24 te ih u četvrtak očekuje susret sa Češkom.

Odlična je kod Hrvatske bila Josipa Mamić s pet pogodaka, vratarka Ivana Kapitanović iGabrijela Bešen sakupile su zajedno 19 obrana, dok se kod Švedske istaknula Julia Eriksson s devet golova, a vratarke Hanna Daglund i Jessica Ryde obranile su ukupno deset lopti.

HRVATSKA – ŠVEDSKA 26:24 (12:14)

DUGO SELO – Sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Kursad Erdogan i Ibrahim Ozdeniz (Turska).

HRVATSKA: Kapitanović (obrane 9), Bešen (9); Posavec, Halili 2, Blažević 4, Dežić 4(2), Milosavljević 3, Domjan 2, Bukvić, Debelić 1, Mamić 5, Mičijević 1, Maljak, Pavlović 3(1), Borković, Kalaus 1. IZBORNIK: Neven Hrupec.

ŠVEDSKA: Daglund 1 gol (3), Ryde (5); Nordstrom 1, Lindberg, Johansson, Gustin, Massing, Nilsson 2, Eriksson 8, Sodren, Ahlen 7(2), Sundberg 4, Lindvall 1. IZBORNIK: Birthe Hansson.

SEDMERCI: Hrvatska 5(3), Švedska 2(2).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 min. (Dežić, Domjan, Bukvić, Mičijević), Švedska 8 min. (Ahlen 2+2, Nordstrom, Sundberg).

IGRAČICA UTAKMICE: Gabrijela Bešen (Hrvatska).