5.7 C
Utorak, 19. ožujka 2024.

SP juniorki // Hrvatske rukometašice pobijedile i Češku

Hrvatska juniorska reprezentacija u Dugom Selu zakoračila je u svoj posljednji susret u skupini A, a na suprotnoj strani terena stajala je reprezentacija Češke koja je do tada, kao i Hrvatska ostvarila tri pobjede te pretrpjela jedan poraz. Po isteku zanimljivih 60 minuta igre hrvatske su juniorke upisale u četvrto slavlje na Svjetskom prvenstvu.

Iako je Hrvatska dobro otvorila susret te se od svojih suparnica odvojila na dva pogotka prednosti (3:1) Češka se lagano uigrala te je sustigla domaću ekipu kako bi sredinom prvoga dijela izjednačila rezultat na 5:5, a potom ga i preokrenula u svoju korist za sigurnih 8:5. Uspjele su Čehinje potom stići i na +4, no Hrvatice ubrzavaju ritam i na predah odlaze s dva pogotka zaostatka (12:14).

Borbeno je bilo i u drugom poluvremenu koje ponovno dobro otvaraju Hrvatice koje, pak, uspijevaju izjednačiti rezultat i držati korak sa Češkom. Do samoga kraja nastavilo se u istom ritmu, a do slavlja po isteku 60. minute stiže Hrvatska s 23:21.

Odlična je kod Hrvatske bila Ivana Dežić s pet pogodaka, hrvatske vratarke Bešen iKapitanović sakupile su 13 obrana, dok su se kod Češke istaknule Tereza Frycakova i Veronika Mala s po četiri gola, a češka vratarka Petra Kudlackova obranila je 14 lopti.