18.5 C
Nedjelja, 23. lipnja 2024.

SP juniorki u Češkoj: Hrvatske rukometašice svladale Tunis
S

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) ostvarila je prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Češkoj. Naše se djevojke u 2. kolu Skupine D uvjerljivo svladale Tunis 33:20.

Bila je to jednosmjerna utakmica od samog početka. Hrvatska je zaigrala čvrsto u obrani i efikasno u napadu i već do poluvremena bilo je 17:7.

Razlika je rasla sve do 50. minute i visokih 26:9. No potom, kao i jučer, mali pad u završnici i Tunižanke na kraju mogu biti zadovoljne s -13. Najefikasnije u našim redovima Mila Toto s 8, te Katarina Ježić i Marija Milić s po 5 golova. Sutra Hrvatska igra protiv Rumunjske.

– Od samog početka zaigrali smo angažirano i čvrsto u obrani i Tunižanke to nisu mogle probiti. Napad je bio efikasan i konkretan. Opet smo pali u završnici, sutra nam se protiv Rumunjske to ne smije dogoditi. Čeka nas vrlo težak dan i teška utakmica protiv europskih viceprvakinja. Bit će to pravi ispit, a mi moramo dati sve od sebe i pokazati da se možemo nositi s najjačima – rekao je izbornik Nenad Šoštarić.

HRVATSKA U21– TUNIS U21 33:20 (17:7)

Brno, Dvorana Vodova, gledatelja: 400
Suci: Gang Li, Ke Wang (Kina).

HRVATSKA: Jukić 8 (6+2) obrana, Razum 7 obrana, Kapitanović, Dežić 1, Čović, Krsnik 4, Vukojević, Jakara 1, Toto 8, Debelić 2, Dragišić 2, Žuliček 1, Ježić 5, Vidak 4, Milić 5
izbornik: Nenad Šoštarić

TUNIS: Zarrai, Ben Ali, Zarati, Chachoub 8, Hamrouni 1, Kefi, Ragoubi, Ammari, Hamza N,. Hamza Y. 1, Jlassi, Ben Chker 6, Chekir 2, Dhaouadi 2, Kablouti, Rajah
izbornik: Mohamed Ali Semchaoui

SEDMERCI: Hrvatska 4 (3), Tunis 7 (3)
ISKLJUČENJA: Hrvatska 12′ (Vidak 2+2, Dragišić 2+2, Jakara, Ježić), Tunis 2′ (Hamza Y.)