16 C
Petak, 26. travnja 2024.

Srbiš i Sokač državni juniorski prvaci u šahu
S

Koprivnički šahist Jurica Srbiš i Marko Sokač iz ekipe Konaki Novo Virje osvojili su naslove juniorskih prvaka Hrvatske.

Na pojedinačnom juniorskom prvenstvu države odigranom u Svetom Martinu Sokač je u kategoriji M17 osvojio naslov sa 7,5 osvojenih bodova iz devet mečeva (7 pobjeda, 1 remi i 1 poraz). U istoj kategoriji Emanuel Hladnić, također iz Novog Virja zauzeo je 18. mjesto s 4,5 boda, dok je Viktor Čavlović iz ekipe Tomislav Goran Sveti Ivan Žabno s 4 boda zauzeo 27. mjesto.

U kategoriji M19 Jurica Srbiš osvojio je naslov prvaka sa 7 osvojenih bodova (6 pobjeda, 2 remia i 1 poraz). Matija Ostović sa 6 bodova zauzeo je peto mjesto, dok je Mihovil Vučić iz Novog Virja s 5 bodova zauzeo osmo, a njegov klupski kolega Andrija Cenkovčan s 4,5 bodova 12. mjesto.