3.5 C

Susjedski derbi u prijateljskom izdanju pripao Farmaceutima

Utakmice Slavena Belupa i Varteksa, bilo da su se igrale u Koprivnici ili Varaždinu, uvijek su izazivale posebnu pozornost u ta dva grada na sjeverozapadu Hrvatske.

Iz dobro poznatih razloga Varteks, odnosno danas Varaždin, više nije prvoligaš, no Izvršni odbor uvrstio ga je u Treću HNL-sjever u kojoj će se natjecati sljedeće sezone.

U generalci pred još jedan susjedski derbi, s Međimurjem u Čakovcu, Varaždin je u ponedjeljak gostovao u Koprivnici gdje je odigrao prijateljsku utakmicu s pričuvnom momčadi Slavena Belupa.

Farmaceuti su imali veću inicijativu i više prilika, no na kraju su pobijedili ‘samo’ s 2:0. Varaždin je pokazao dopadljivu igru, vidjela se razlika u kvaliteti, no s ovom momčadi Ivica Solomun može biti u vrhu trećeligaškog prvenstva. A Varaždinci se nadaju da će već sljedeće sezone igrati u Drugoj HNL.

Prvi priliku u 7. minuti imali su gosti, Roginić je sam izbio pred Pelina koji skida čisti zicer. U 10. minuti opet konfuzija u obrani Slavena, Jalušić iz blizine pogađa vratnicu, ali Pelin hvata odbijenu loptu.

U 13. minuti Crepulja je fino probio lijevu stranu i ubacio u sredinu za Roskama koji je s par metara promašio cijelu loptu.

U istoj minuti Roskam se našao u još boljoj prigodi, izbio je sam pred vratara Težaka, no prebacio je loptu preko grede.

Pogrešku Režića i Težaka u 18. minuti spretno je iskoristio Dženan Haračić, koji je iz blizine pogodio za 1:0.

U 60. minuti Haračić je krenuo sam na vratara i prebacio gredu, kao i Glavica u 83. minuti.

U 86. minuti Glavica je s desne strane ubacio u sredinu za Matu Grgića, koji je glavom smjestio loptu u mrežu za konačnih 2:0.

U samoj završnici u prilici se našao Kolarić, no Marković je bio siguran i obranio njegov udarac.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 2:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 100. Sudac: Sminderovac (Koprivnica).

SLAVEN BELUPO: Pelin (od 46. Marković) – Plazanić, Pranjić, Bagarić (od 46. Grgić), Geng (od 61. Senić) – Bukovac (od 61. Arap), Crepulja – Glavica, Roskam (od 61. Jambor), Filipović (od 46. Posinković) – Haračić. TRENER: Ivan Katalinić.

VARAŽDIN: Težak – Sambolec, Režić (od 65. Hižak), Vuk, Kaniški – Hranilović (od 66. Malnar), Vukman (od 46. Mešnjak), Matejaš (od 46. Rebernik) – Jalušić (od 46. Branilović), Spasić (od 46. Cvek), Roginić (od 83. Kolarić). TRENER: Ivica Solomun.

STRIJELCI: 1:0 Haračić (19), 2:0 Grgić (86).

hm,hm

Uz ovih sedam savjeta poveća vam se šansa za dobitak na lutriji

Ako želite povećati izglede za dobitak na lutriji, iskoristite savjete serijskih pobjednika. Naravno da ne postoje strategije ili taktike za...