10.7 C
Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

Turnir u Mađarskoj // Koprivničke rukometašice upisale sva tri poraza, ali FTC-u pružen dobar otpor
T

Nakon poraza od mađarskog Siófoka (22:24) i poljskog Selgros Lublina (16:20), koprivničke rukometašice u zadnjem susretu Elek Gyula memorijala u Budimpešti izgubile su jučer i od domaćina FTC-a, mađarskog prvaka, rezultatom 33:30 (16:13).

Zasluženo, ali i Podravka Vegeta je izašla uspravne glave, jer se borila do zadnje kapi znoja. A srela su se dva suparnika, koji će još jednom odmjeriti snage na Bepovom turniru u subotu, a potom još dva puta u grupi EHF Lige prvakinja.

U prvoj utakmici 3. kola Siófok je svladao Lublin 30:28 (14:15) i tako zauzeo 2. mjesto na turniru, a Lublin je zauzeo treće.
Konačni poredak: 1. FTC 6 bodova, 2. Siófok , 3. Lublin 2, 4. Podravka Vegeta 0.

Obje ekipe oprezno su ušle u susret, igra je u početku bila izjednačena, blaga prednost bila je na strani Podravke Vegete, jer u početku išlo je vanjskim igračicama. Koprivničanke su vodile do 8. minute, onda je FTC pojačao, ulazili su mu udarci iz vana (Szucsánski, Hornyák, Nerea) i stanje na semaforu kretalo se od jednog do četiri gola razlike. Tomašević u početku nije obranila ni jednu loptu, pa je od 11. minute ušla Szikora, koja je do kraja poluvremena skupila osam obrana: nešto od upućenih lopti išlo je ravno u nju, a neke je obranila u tzv. svom uglu. Podravkine pucačice ravnopravno su podijelile golove: Nikšić, Milošević, Džono, Nemaškalo, Vidak i Franković po 2, Dežić 1.

U drugom dijelu utakmice FTC je bio u stalnom vodstvu, ali je Podravka Vegeta požrtvovno, ne predajući se do kraja, pristizala rezultat i ostavila dobar dojam. Još da je Nemaškalo u zadnjoj sekundi zabila sedmerac… Upečatljivu igru pokazala je Selena Milošević (8 golova) na mjestu srednje vanjske, a veliku požrtvovnost, ne štedeći se nikada, Dragica Džono. Kapitanović je obranila 10 udaraca. Kod ostalih igračica u golovima je prednjačila Vidak (5), a dobro je da je Franković počela zabijati (4/2).
FTC je ekipiran, ima sjajna imena mađarskog rukometa, a istaknule su se Szikora na golu, Szucsánski (7 golova), Nerea (5/2) i Hornyák (6).

Popularnost rukometa u Mađarskoj je velika. Koliko je zanimanje i za ženski rukomet potvrđuje podatak da je svih šest utakmica turira izravno prenosio mađarski Sport 1.

Podravka Vegeta na memorijalu Josipa Samaržije Bepa bit će pojačana za golmanicu Mirjanu Milenković, koja će prvi puta u novoj sezoni stati na vrata kluba s kojim je produžila ugovor, a nakon procesa rehabilitacije. Kapetanica ekipe od ove sezone je Dragica Džono. Nakon dva turnira stvari igrački idu na bolje, a slogan ”nema predaje” bio je prisutan na svih šest utakmica dosadašnjih turnira.

svaka čast

Ivana Polančec u Superpotjeri nadigrala tri lovca i osvojila pet tisuća eura

Poznata kvizašica Ivana Polančec iz Koprivnice danas je u Superpotjeri osvojila pet tisuća eura! Ivana je u prvom krugu točno...