10.2 C
Petak, 19. travnja 2024.

Davor Vugrinec donio pobjedu nad Lokomotivom
D

Na Gradskom stadionu u Koprivnici u utakmici 30. kola MAXtv Slaven Belupo – Lokomotiva 2:1 (0:0). Velika i važna pobjeda Slavena Belupa. Golove za domaće u toj prevažnoj utakmici zabio je veliki nogometaš Davor Vugrinec. Veliki naklon čovjeku koji je obilježio desetke godina hrvatskoga nogometa i koji je tako dragocjen trenerima koji vjeruju u njega. Ne padamo u banalnost kada kažemo: jedan je Vuga. Kad je zbilja ‘tak!

Lokomotiva želi u Europu, Slaven Belupo želi ostati ”doma”, tj. u 1. ligi. U prvom poluvremenu Lokomotiva dosta oprezno, Slaven Belupo pomalo u grču zbog važnosti utakmice i onoga mača nad glavom kada se ”mora”.

JEDINA PRAVA AKCIJA SLAVENA BELUPA U 10. MINUTI

U 10. minuti prva uzbudljiva akcija pred golom Lokomotive. Rak je s lijeve strane izvodio slobodni udarac. Krasan ubačaj u šesnaesterac lijepo je sjeo na glavu Davora Vugrinca, koji je dobro pucao, ali je lopta otišla pokraj gola. Hvatanje za glavu, ali – nema krivice. Dobra akcija, nažalost domaćih, bez gola.

U 13. minuti nakon korenra za Lokomotivu mala gužva, boksanje lopte Picaka i situacija je raščišćena.

Još jedna akcija Rak-Vugrinec, Rak je u trku nabacio s desna, a Vugrinec iz voleja visoko u gol aut.

Slaven Belupo nešto je aktivniji, Lokomotiva suzdržanija. U 20. minuti i Sovšić s dvadesetak metara puca preko gola. U 30. minuti Musa je ušao u šesanesterac domaćih s lijeve strane i pucao prema suprotnom gornjem uglu Picakova gola, ali je lopta otišla preko gola.

OZLJEDA I ZAMJENA BARBARIĆA

U 36. minuti ozlijedio se Barbarić nakon pada na bok u šesnaestercu domaćih (ostao je bez zraka). Morao je izaći izvan terena na kratki oporavak. Opasno je u 39. minuti Musa uposlio Budimira, koji je korak zakasnio u čistoj situaciji za postizanje gola. U 41. minuti Barbarić je ipak morao napustiti igru, zamijenio ga je Bartolec. U 42. minuti Rak sasvim iskosa s desna puca, ali u ruke golmana Lokomotive Zelenike.

Nakon što je Vugrinec u 43. minuti izgubio loptu Pjaca je povukao kontru, ušao u kazneni prostor, ali je loše pucao, dijagonalno uz gol.

Nakon dodavanja Gregurine na desno do Purića te njegova nabacivanja na suprotnu stranu, Delić je uklizao na loptu, ali je pogodio vanjski dio mreže.

U 45+2 nakon slobodnog udarca Raka nije nitko od domaćih prihvatio loptu, pa je Lokomotiva stigla izvesti i protupanad, ali neuspješan. Poluvrijeme je završilo 0:0.

2. POLUVRIJEME: POČETAK LOKOMOTIVI, NASTAVAK DOMAĆIMA

Početak 2. poluvremena protekao je u znaku dvije akcije Lokomotive. U 47. minuti Šovčić je uposlio Pjacu, koji se našao na lijevoj strani sasvim uz Picaka, ali je lopta pogodila domaćeg golmana, ali u njega je uletio Edson i obojica su trebala pomoć fizioterapeuta. Edson je morao napustiti igru.

Na koprivničkom travnjaku vodila se velika bitka // Foto: Koprivnica.net

U 51. minuti Chago je neometan pucao s 20-ak metara, Picak je u padu odbio loptu, uslijedio je prekršaj gostujućeg napadača.

Onda je pritisnuo Slaven Belupo. U 52. minuti dobar prodor Raka po desnoj aut liniji, dobro nabačena lopta, ali je gostujuća obrana raščistila situaciju.

Nakon pritiska Slavena Belupa na lijevoj strani napada Melnjak je poslao dugu loptu koja je pronašla Raka na drugoj stativi, a on je uletio i pogodio vanjski dio mreže.
Onda opet Lokomotiva: u 58. minuti Šovčić je opet nabacio, a Šitum je glavom pucao pokraj gola.

Nakon ulaska u igru Brleka i Ozobića, koji su bili osvježenje zbog brzine, njihovu akciju zaključio je Delić, ali bez rezultata.

VUGRINEC ZABIO ZA 1:0

Slaven Belupo poveo je iz prekrasne akcije u kojoj je Ozobić nabacio u for desno Puriću, a on mjestorki vratio nisku loptu u sredinu šesnesterca gostiju, gdje je naletio Davor Vugrinec i poslao neobranjivu loptu u donji desni ugao. Zelenika se našao u raskoraku i klečeći je otpratio put lopte u mrežu. Vodstvo od 1:0 u 70. minuti puno je značilo u tom trenutku za Slaven Belupo i gledatelje. Peti gol Vugrinca u ovom prvenstvu i 141. u karijeri u HNL-u.

U 77. minuti Ozobić je opasno ugrozio Zeleniku izravnim udarcem sasvim iskosa s lijeve strane.

ZABIJA MIŠIĆ ZA 1:1, ALI I VUGRINEC ZA 2:1

I onda u 80. minuti Lokomotiva izjednačuje. Musa je s lijueva posalo loptu pred gol, Picak ju je odbio, naletio Mišić, Purić nije stigao do lopte prije njega, a i drugi se nisu iskazali, i bilo je 1:1.

Nije dugo trajala radost Lokomotive, minuti iza toga Vugrinec je prihvatio loptu na 20-ak meatar od gola i iz prve opalio u gornji desni igrao za vodstvo i veliko veselje domaćih, kako igrača na terenu, tako i vjernih gledatelja. Vugrinčeva statistika se poboljšava: šesti gol u ovom prvenstvu 142. ukupno u HNL-u. Vugrinec je tako zapečatio sudbinu Lokomotive i otvorio prozor svjetlijih tonova za Slaven Belupo.

Stadion je na nogama. Slaven Belupo nastoji što dulje držati loptu u nogama.

Da je završilo drugačije, utakmica bi imala tragičara. Naime, Ozobić je u 82. minuti ubacio u for Glavinu, koji je sam trčao prema golu Zelenike, a onda pucao – u Zeleniku.

Budimir i Pjaca sledili su krv u žilama domaćih navijača, u 83. minuti Budimir je bio pred golom, Picak je obranio, ali ga je usput Bidimir, izgleda, malo nagazio. Na rubu šesnaesterca i Čanađija je imao poteškoća, pa je igra na kraće vrijeme prekinuta.

U 90. minuti skinuta je lopta s noge Glavine nekoliko metara pred golom.

Sudac Matoc produljio je igru za tri minute. U prvoj minuti isključio je zbog prigovora Elvisa Scoriju. Poslije toga sa terena morao je i netko s Lokomotivine klupe. Vjerojatno isti razlog. Vugrinec i Chago su ”požutjeli”.
Koju sekundu iza toga Matoc je odsvirao kraj. Sreći domaćih nije bilo kraja.

Svaki gol Davora Vugrinca je nogometna premijera. Želja je domaćih da te premijere – reprizira što češće. Jedan je Vuga…

Da ne zaboravimo i na nogomet: u 2. poluvremenu igrao se dobar nogomet. Ne treba zaboraviti i dobro poluvrijeme Slavena Belupa s Hrvatskim dragovoljcem. Nastavi li se tako i u utorak s Osijekom (17 sati, Gradski stadion, Koprivnica), puno briga bit će skinuto s vrata, a u Koprivnici će ostati vrhunski domaći nogomet.

Slaven Belupo - Lokomotiva 2:1 // Foto Koprivnica.net30. KOLO MAXtv PRVE HRVATSKE NOGOMETNE LIGE

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 2:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 2000. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Jerko Crnčić (Vrbovec) i Dalibor Meić (Velika Gorica). Četvrti sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Delegat: Mladen Žugec (Sv. Nedjelja). Kontrolor: Miro Marjanović (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-4-2): Picak – Purić, Grgić, Edson (od 73. Fuštar), Melnjak – Rak (od 57. Ozobić), Čanađija, Gregurina (od 57. Brlek), Delić – Vugrinec, Glavina. TRENER: Elvis Scoria.

LOKOMOTIVA (4-3-3): Zelenika – Prenga, Barbarić (od 41. Bartolec), Ćalušić, Musa – Trebotić (od 61. Mišić), Chago, Šovšić – Šitum (od 65. Begonja), Pjaca, Budimir. TRENER: Tomislav Ivković.

STRIJELCI: 1:0 Vugrinec (70′), 1:1 Mišić (80′), 2:1 Vugrinec (81′).

ŽUTI KARTONI: Vugrinec, Picak (Slaven Belupo), Chago (Lokomotiva).