12.9 C

U Maksimiru ništa novo, Slaven od Dinama dobio tri komada
U

Nogometaši Slavena Belupa upisali su i drugi poraz u prva tri proljetna kola. Porazom od Dinama u Maksimiru nastavili su neslavnu tradiciju, ovo im je već 17. poraz u 19 gostovanja, a na posljednjih devet nisu postigli ni pogotka. Dinamo je sasvim zasluženo slavio rezultatom 3:0.

Premda je gostujući trener Roy Ferenčina imao velikih problema sa slaganjem momčadi – zbog ozljeda i kartona nedostajali su mu Batarelo, Gregurina, Grgić, Čanađija i Bubnjić, dok se na Maksimiru ozlijedio i Kokalović – Koprivničani u prvom dijelu nisu dopustili previše izrađenih Dinamovih pokušaja prema Silviju Rodiću.

Dosta je napada Modrih zaustavljano već u prvom bloku Slaven Belupa na sredini terena, a do Rodića se u prva tri navrata probio Duje Čop, ali nije bio precizan. Posebno je bila lijepa akcija iz 14. minute, kada su ga sjajnim dodavanjima proigrali Alen Halilović i Sammir, no tada je goste spasila i vratnica. Ivan Kelava s druge strane nije imao posla, ali je nakratko “smrznuo” svoje suigrače pogodivši Dejana Glavicu u svom kaznenom prostoru. Ipak, lopta mu se odbila natrag u ruke.

Kako se bližio odlazak na odmor, sudac Marko Matoc počeo je “šakom i kapom” dijeliti žute kartone igračima Slaven Belupa, koji su mu često prigovarali, a onda je pao i pogodak.

U 39. minuti, nakon prekršaja Jurice Pranjića s lijeve strane, Sammir je ubacio pred Rodićev gol, a lopta je kroz gužvu produžila u mrežu i Dinamo je u drugo poluvrijeme mogao ući s minimalnom prednošću.

Ako je taj zaostatak Slaven Belupu ostavljao još kakvu-takvu nadu, sve je dileme oko pobjednika već u 51. minuti riješio Arijan Ademi, koji je efektno prebacio Rodića nakon što je Čop na rubu šesnaesterca propustio Halilovićevu loptu.

Koprivnički je prvoligaš nakon dvije poluprilike Kelavu uspio zaposliti u 60. minuti, no Dinamov čuvar mreže bio je brži od Enesa Novinića, ali uskoro uzvraćaju Beqiraj i Jerko Leko. No, Rodić se nije dao svladati, a Zagrepčani nisu realizirali još nekoliko dobrih kombinacija sve do 90. minute, kada je novi igrač, Said Husejinović asistirao Josipu Pivariću, koji je također ušao s klupe, za mirni završni udarac za konačnih i naposljetku zasluženih 3:0.

Dinamovci su tako bez većih poteškoća odradili još jedan prvenstveni zadatak, koji ih gura još korak bliže očekivanom naslovu, a Slaven Belupu preostaje smisliti kako u zadnjih 11 kola probati dohvatiti željenu Europu.

– Čestitao bih Dinamu na zasluženoj pobjedi. Dominirali su, a mi smo bili bez četiri ili pet prvotimaca. Bilo je previše straha u našoj igri, ali okrećemo se novim utakmicama. Nadam se da će nam se ozlijeđeni igrači vratiti, bez njih očigledno ne možemo – rekao je trener Slavena Belupa Roy Ferenčina.

Dinamov trener Krunoslav Jurčić mogao je biti zadovoljan nakon još jedne pobjede svog sastava.

– Zadovoljstvo je veliko, stekli smo željenu bodovnu razliku i potreban mir. Moji igrači nisu išli kao da im je to zadnja utakmica u životu, ali zadovoljan sam ozbiljnošću. Slaven Belupo je jednom pucao prema Kelavi, a žao mi je što nisu zabili Beqiraj i Čop, no zadovoljan sam i reakcijom mladih igrača i pričuva – rekao je Dinamov trener Krunoslav Jurčić.

Izvor: Sportnet, autor: Borna Rupnik

MAXTV PRVA LIGA, 22. KOLO

DINAMO – SLAVEN BELUPO 3:0 (1:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja 500. Sudac: Matoc (Zaprešić).

DINAMO: Kelava, Tomečak, Jedvaj, Šimunić, Ibanez, Leko, Ademi, Halilović (od 66. Pivarić), Sammir (od 72. Husejinović), Čop (od 83. Rukavina), Beqiraj. TRENER: Krunoslav Jurčić.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Barić, Kokalović (od 66. Pilipović), Pranjić, Maras, Purić (od 85. Herent), Jugović, Glavica (od 71. Brlek), Rak, Delić, Novinić. TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELCI: 1:0 Sammir (39), 2:0 Ademi (51), 3:0 Pivarić (90).

ŽUTI KARTONI: Jedvaj (Dinamo), Kokalović, Pranjić, Jugović, Glavica, Delić (Slaven Belupo).

OSTALI REZULTATI 22. KOLA: Inter – Zagreb 1:2, Split – Osijek 0:0, Zadar – Lokomotiva 1:0, Cibalia – Hajduk 0:2, Istra 9161 – Cibalia (nedjelja).