32.4 C
Koprivnica
Petak, 21. lipnja 2024.
No menu items!
- Oglasni prostor -
- Oglasni prostor -

U nedjelju izbori za Europski parlament
U

Ne propustite

Europski parlament je neposredno izabrano predstavničko tijelo 500 milijuna građana Europske unije, a u nedjelju, 25. svibnja građani Republike Hrvatske biraju svoje predstavnike u tom predstavničkom tijelu. Naime, Hrvatska će u razdoblju od 2014. do 2019. godine u Europskom parlamentu imati 11 zastupnika.

Građani diljem Koprivničko-križevačke županije su proteklih dana imali prilike upoznati kandidate svih političkih stranaka, a u nedjelju moraju odlučiti kome će udijeliti svoje povjerenje. Svi su kandidati od reda pozvali birače da se odazovu u što većem broju, jer na prethodnim izborima za hrvatske zastupnike u Europskom parlamentu je bila izlaznost vrlo mala, a posebice u Koprivnici.

Svi zainteresirani Koprivničanci mogu na ovom linku provjeriti popis mjesta za glasanje http://koprivnica.hr/novosti/izbori-za-europski-parlament-25-5-2014/.

Za one pak koji nisu pratili predizborne kampanje, donosimo i sve kandidate koji su se našli na kandidacijskim listama za izbor članova u Europski parlament iz RH:

ABECEDA DEMOKRACIJE – ABECEDA

1. Željka Lelas

2. Maja Vujanić

3. Renata Vrdoljak

4. Vladimir Konečny

5. Radojka Malešević-Stilin

6. Davorin Milanovski

7. Samir Mučoli

8. Daria Višnić

9. Bajo Martić

10. Ernes Sendijarević

11. Vladimir Pavletić

AKCIJA MLADIH – AM

1. Ante Rubeša

2. Sanja Slavić

3. Mario Lozančić

4. Darjan Buković

5. Iris Čargonja Tičić

6. Ivana Malarić

7. Marjana Botić

8. Tomislav Mamić

9. Sanja Frankola

10. Vjekoslav Rubeša

11. Andrej Briščik

AUTOHTONA – HRVATSKA STRANKA PRAVA – A – HSP

1. Dražen Keleminec

2. Ivan Lozo

3. Ivanka Polić

4. Damir Jakeljić

5. Miro Matijević

6. Milan Bingula

7. Marina Kralik-Uremović

8. Darko Kovačić

9. Stjepan Kapoli

10. Vladimir Kinđerski

11. Denis Šešelj

DEMOKRATSKA PRIGORSKO – ZAGREBAČKA STRANKA – DPS

1. Dario Dropučić

2. Štefica Kramarić

3. Tatjana Alavanja

4. Željka Petriš-Kukovačec

5. Davorin Horvatinec

6. Mario Dananić

7. Vladimir Peulić

8. Nenad Gazdek

9. Josip Galić

10. Jasna Filipović Vrčković

11. Matija Marcius

DEMOKRATSKA STRANKA ŽENA – DSŽ

HRVATSKA STRANKA NEZAPOSLENIH – HSN

AKCIJA SLAVONSKO BARANJSKIH UMIROVLJENIKA – ASBU

1. Marija Jelinčić

2. Viktor Milinović

3. Ivica Beširović

4. Petar Ezgeta

5. Marija Jakobljević

6. Danica Sardelić

7. Lidija Štefić

8. Adriana Hranić

9. Katarina Burić

10. Jovan Kardoš

11. Zahir Kurbašić

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS

HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ – HSP AS

BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ

ZAGORSKA DEMOKRATSKA STRANKA – ZDS

HRVATSKA DEMOKRŠĆANSKA STRANKA – HDS

1. Andrej Plenković

2. Dubravka Šuica

3. Ivana Maletić

4. Davor Ivo Stier

5. Marijana Petir

6. Ruža Tomašić

7. Ivica Tolić

8. Ivan Tepeš

9. Željana Zovko

10. Ivan Sablić

11. Milivoj Špika

HRVATSKA RADNIČKA STRANKA – HRS

1. Mladen Novosel

2. Vesna Skomina

3. Franjo Markulinčić

4. Sanja Belošević

5. Željka Hrastić

6. Milan Babić

7. Danijel Findrik

8. Dragan Momčilović

9. Damir Vranaričić

10. Davor Hrastović

11. Marija Drenski

HRVATSKA STRANKA REDA – HSR

1. Darko Duga

2. Krunoslav Duga

3. Marijan Ivančan

4. Marija Ban

5. Zlatko Patačko

6. Darko Ban

7. Ana Živko

8. Marijan Pavec

9. Paolo Coi

10. Irena Vinković

11. Darko Lukanec

HRVATSKI DEMOKRATSKI SAVEZ SLAVONIJE I BARANJE – HDSSB

AKCIJA ZA BOLJU HRVATSKU – ABH

AUTOHTONA – HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – A – HSS

HRAST – POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU

HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP

HRVATSKA ZORA STRANKA NARODA – HZ

OBITELJSKA STRANKA – OS

ZAVJET ZA HRVATSKU – ZZH

1. Milan Kujundžić

2. Ladislav Ilčić

3. Daniel Srb

4. Branko Borković

5. Stjepan Ribić

6. Ana Silvestrić

7. Zlatko Gregov

8. Sandra Bršec Rolih

9. Željko Cvrtila

10. Marko Lukić

11. Vladimir Šišljagić

HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA

1. Nikola Vuljanić

2. Monika Bogeljić

3. Sergej Dinić

4. Davorka Pšenica

5. Damir Hršak

6. Sanda Kolaković

7. Vedran Sabljak

8. Nansi Tireli

9. Marita Brčić Kuljiš

10. Matija Feješ

11. Antun Kapraljević

MEĐIMURSKI DEMOKRATSKI SAVEZ – MDS

1. Željko Pavlic

2. Zlatko Bacinger

3. Barbara Kneklin

4. Željko Ciglarić

5. Josip Požgaj

6. Ksenija Polišanski

7. Zlatko Lovrenčić

8. Andreas Lisjak

9. Sara Gosarić

10. Mihael Mađarić

11. Željka Novak

NACIONALNI FORUM – NF

HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS

PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS

LISTA ZA RIJEKU – RI

1. Nikica Gabrić

2. Renata Šeperić Petak

3. Mato Palić

4. Vladimir Ferdelji

5. Amir Muzur

6. Goranka Horjan

7. Đuro Lubura

8. Mirza Šabić

9. Sanja Rukavina

10. Gordana Aksin

11. Jadranka Kosor

NAŠA STRANKA – NS

NOVA SRPSKA STRANKA – NSS

1. Ljubomir Ajduković

2. Milenko Živković

3. Jelena Todić

4. Milosava Latković

5. Saša Miletić

6. Slađana Lončarević

7. Svetlana Kruneš Grubanović

8. Vojo Miljanović

9. Petko Tomić

10. Svetislav Lađarević

11. Slavko Mirnić

NEZAVISNA LISTA ANTE ĐAPIĆA – NL ANTE ĐAPIĆA

1. Anto Đapić

2. Damir Petkov

3. Vedran Novokmet

4. Damir Banić

5. Renata Radnić Listeš

6. Sanja Mišetić

7. Marija Đapić

8. Igor Duvnjak

9. Alen Host

10. Tin Anđelo Beljo

11. Tanja Brčić

ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE – ORAH

1. Mirela Holy

2. Davor Škrlec

3. Andrea Feldman

4. Ivan Vicković

5. Sanja Galeković

6. Mihael Peklar

7. Vlasta Toth

8. Dino Vidić

9. Marina Biti

10. Vladimir Lay

11. Atana Grbić-Martinović

PIRATSKA STRANKA – PS

1. Miroslav Ambruš-Kiš

2. Dario Vidović

3. Martina Grabovac

4. Sonja Balaško

5. Goran Kauzlarić

6. Petar Augustin Vrdoljak

7. Slaven Kadečka

8. Marko Doko

9. Josip Šaban

10. Dražen Žulj

11. Ivor Goreta

POKRET ZA MODERNU HRVATSKU

1. Damir Gašparović

2. Ante Roso

3. Mirjana Mihelja

4. Jozo Čabraja

5. Robert Grdović

6. Darko Petričić

7. Tena Šamec

8. Marijan Šuto

9. Neven Botica

10. Radovan Smokvina

11. Zvonimir Perić

SAVEZ ZA PROMJENE – SP

1. Ivan Pernar

2. Vladimira Palfi

3. Hrvoje Runtić

4. Damir Trnačić

5. Mihaela Varga

6. Ivan Sinčić

7. Nensi Krupić

8. Ivan Ilić

9. Ingrid Runtić

10. Svetlana Blažević

11. Dušan Cvetanović

SNAGA ROMA HRVATSKE – SRH

1. Surija Mehmeti

2. Fadil Hrustić

3. Nazif Memedi

4. Željko Balog

5. Anka Dalipovski

6. Veli Huseini

7. Idriz Rizvanović

8. Kemal Šečić

9. Stevo Gjurdjević

10. Neđat Bajrami

11. Ismet Mahmut

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP

HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS

ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU

1. Neven Mimica

2. Biljana Borzan

3. Jozo Radoš

4. Ivan Jakovčić

5. Tonino Picula

6. Oleg Valjalo

7. Višnja Fortuna

8. Sandra Petrović Jakovina

9. Marin Vučić

10. Karolina Leaković

11. Milorad Pupovac

SOCIJALISTIČKA PARTIJA HRVATSKE – SPH

1. Dejan Šipov

2. Slobodan Marko Beroš

3. Slobodan Tomić

4. Danira Cecić

5. Dušica Mijušković-Malada

6. Gordana Krneta

7. Miroslav Tadić

8. Goran Jašarević

9. Darko Badžek

10. Tea Jurković

11. Marina Radišić

SOCIJALISTIČKA RADNIČKA PARTIJA HRVATSKE – SRP

1. Boris Bogdanić

2. Vladimir Kapuralin

3. Gojko Maričić

4. Lidija Čulo

5. Vlado Bušić

6. Davor Rakić

7. Jasna Tkalec

8. Dragica Lovreković

9. Vanja Vojvodić

10. David Plečko

11. Milica Medvedović

STRANKA HRVATSKOG ZAJEDNIŠTVA – SHZ

1. Miljenko Marić

2. Šime Medić

3. Borna Nimac

4. Ljiljana Draženović

5. Edwin Matešić

6. Miro Klarić

7. Goran Marinović

8. Marinko Knežević

9. Maria Kardum

10. Miljenko Morić

11. Mirko Peša

STRANKA UMIROVLJENIKA – SU

1. Danko Kobali

2. Branka Štajner

3. Juraj Fofonjka

4. Biserka Dumnica

5. Ivica Glavaš

6. Mirko Bijelonjić

7. Vinko Kuzmić

8. Željko Held

9. Goran Juzbašić

10. Pavo Milekić

11. Ivan Visković

ZELENI HRVATSKE – ZELENI HR

AGENDA MLADIH DEMOKRATA – AMD

ZELENA STRANKA – ZS

1. Aljoša Babić

2. Damir Pavlek

3. Robert Slunjski

4. Nada Uroda

5. Dražan Šoda

6. Mile Sokolić

7. Antonio Barnjak

8. Milan Popadić

9. Klementina Bašković

10. Ines Radalj

11. Zdravko Peko

Facebook komentari / dostupni ukoliko ste prijavljeni na svoj FB profil (Komentiranjem prihvaćate naše uvjete korištenja).

Ne propustite

- Oglasni prostor -
- Oglasni prostor -

Najnovije

Nogometni transferi

Zahuktava se sezona transfera, u Močile stigli “sin vjetra” i veznjak s talijanskim iskustvom, Drnje i Đelekovec pojačavaju redove

Županijske nogometne lige nedavno su završile, no klubovi su daleko od mirovanja. Polako se zahuktava sezona transfera. Tako su u...
- Oglasni prostor -
Vnuk Produkt - PVC stolarija Prelog - Salamander

Vezane vijesti

×