Učenice OŠ Đuro Ester osvojile naslov državnih prvakinja u badmintonu na državnom prvenstvu za osnovne škole

Igrale su protiv Zagreba, Kutjeva, Dubrovnika i Novske i uvjerljivo pobijedile. Igralo se na tri dobivene. Kutjevo i Dubrovnik su pobijedile 3-0, a Zagreb i Novsku 3-1.

0

U Poreču je u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza održano državno prvenstvo za osnovne škole za sve sportove (futsal, rukomet, košarka, odbojka, stolni tenis, šah i badminton). Ono je trajalo od nedjelje pa sve do utorka.

Učenice OŠ Đuro Ester, u sastavu Anja Matovina, Nika Matovina, Linda Terzić i Ana Krupski pod vodstvom nastavnice Vesne Hižman natjecale su se u badmintonu i izborile su se za državno natjecanje u Poreču. Prije toga pobijedile su na školskom, županijskom i regionalnom natjecanju.

Djevojke su osvojile zlatnu medalje i pehar te postale državne prvakinje u badmintonu. Igrale su protiv Zagreba, Kutjeva, Dubrovnika i Novske i uvjerljivo pobijedile. Igralo se na tri dobivene. Kutjevo i Dubrovnik su pobijedile 3-0, a Zagreb i Novsku 3-1. Sa Zagrebom i Kutjevom su igrale u grupama, a s Dubrovnikom za finale. S Novskom su igrale u finalu.

Sljedeće godine očekuje ih europsko natjecanje.