Učenice Srednje škole Koprivnica postigle uspjeh na državnim natjecanjima
U

Slijedi državno natjecanje koje će se održati u Zagrebu od 10. do 12. svibnja.

Učenice Srednje škole Koprivnica nižu brojne uspjehe na državnim natjecanjima.

Tako su, nedavno, sudjelovale u završnici Državnog prvenstva školskih sportskih društava Republike Hrvatske za učenike srednjih škola u školskoj godini 2021./2022. Ženska ekipa Srednje škole Koprivnica – ŠŠD Kopriva u skupini A odigrala je dvije utakmice. Prvu utakmicu protiv ekipe ŠŠD Gaj iz Krapine pobijedila je rezultatom 2:1 dok je drugu utakmicu izgubila 4:2 protiv ekipe ŠŠD Octopus iz Splita. Djevojke su na kraju osvojile 9. mjesto.

Ekipa Srednje škole Koprivnica nastupila je u sljedećem sastavu: Helena Kurtanjek 3. A, Katarina Poldrugač 2. A, Nika Galinec 2. A, Jelena Kokša 3. K, Maja Hudjek 3. K, Nika Gazdek 2. I, Ema Biškup 3. B, Klaudia Fašajić 2. K, Anamarija Komes 1. F, Sara Barbara Booz 1. H. Mentorica je Josipa Gregurina.

Na državnom natjecanju iz povijesti, koje se održavalo od 11. do 13. travnja na otoku Krku, Paula Cirkvenec i Valentina Kuhar, učenice 3.c razreda su s mentoricom Marijom Gabelicom osvojile solidno 9. mjesto u kategoriji samostalni istraživački rad, s temom Židovsko groblje u Koprivnici. U konkurenciji je bilo 13 škola iz cijele Hrvatske i sjajnih tema poput Podvodnih arheoloških nalazišta amfora,  Sluškinjinih priča, Vlaka Samoborčeka i sl. Domaćini su bili odlični, a vodili su ih u Juran Dvor i Bašku.

Učenice Tamara Šokec (3.c), Magdalena Belec (3.c) i Laura Srbljinović (2.c)  sudjelovale su na državnom natjecanju u kompjutorskoj daktilografiji – 43. Dan tipkovnice i postigle su sjajne rezultate. Natjecanje je održano 26. ožujka u Upravnoj školi u Zagrebu u organizaciji Hrvatskog stenografskog društva. Na natjecanju je sudjelovalo 56 natjecatelja, od kojih 9 u skupini profesionalnih daktilografa i 47 srednjoškolaca podijeljenih u dvije dobne skupine. Laura Srbljinović ostvarila je 5. mjesto, Tamara Šokec 17. mjesto, a Magdalena Belec 32. mjesto. Mentorica je Andreja Draganić.

Međužupanijsko natjecanje u disciplini Prodajne vještine priređeno je 9. ožujka u Đakovu. Sara Janković (3. d) plasirala se na Državno natjecanje WorldSkills Croatia – najvažnije natjecanje u strukovnom obrazovanju. Ostvarila je 2. mjesto koje dijeli sa učenicom iz Đakova. Mentorica je nastavnica Irena Slavić.

Srednja škola Koprivnica

Upravo

FOTO/VIDEO Sudar kombija i automobila u centru grada, policija na mjestu nesreće

Maloprije se dogodila prometna nesreća u centru Đurđevca. Kako doznajemo s mjesta događaja, sudarili su se kombi i osobni automobil....