9.9 C
OTVORILO SE SLAVENAŠIMA U KRANJČEVIĆEVOJ

Udarni dvojac Hoxha – Mioč prekinuo crni niz Farmaceuta i kupio željeni mir uoči teškog finiša polusezone
U

Slavenaši su došli do važna tri boda jer im do kraja polusezone slijedi niz "turbo" teških izazova protiv Dinama na Apašu te na gostovanjima kod Rijeke i Osijeka

Slaven Belupu dobro je došla reprezentativna stanka i povratak HNL-a donio im je i željeni izlazak rezultatske krize i to na gostovanju u Kranjčevićevoj kod Lokomotive s kojom im statistika uoči ovog ogleda baš i nije bila naklonjena jer su u 25 gostujućih srazova s Lokosima do večeras pobijedili samo dvaput.

Otvorilo se večeras Farmaceutima, a i sreća je bila njihov saveznik i na kraju su slavili s 1:3 i prekinuli seriju od četiri susreta bez pobjede i postignutog gola, a ujedno su Lokosima nanijeli prvi poraz u Kranjčevićevoj u ovoj sezoni. Tako su Slavenaši na krilima udarnog dvojca, Hoxha-Mioč, došli do važna tri boda jer im do kraja polusezone slijedi niz “turbo” teških izazova protiv Dinama na Apašu te na gostovanjima kod Rijeke i Osijeka.

Početak nije dao slutiti da će momčad Roya Ferenčine prekinuti crni niz. Već u 20. sekundi Lokomotiva je opasno zaprijetila, no srećom Šotičeku su nedostajali milimetri da zahvati ubačaj Goričana. Blizu vodstva Lokosi su bili i u 13. minuti kad je Leovac zavrnuo loptu u peterac, a Goričan je s pet metara promašio okvir gola.

U idućem napadu Farmaceuti su s(p)retno poveli. Hoxha je napravio dar-mar u domaćoj obrani i opalio s 13 metara, a njegov udarac pokušao je blokirati Kalaica i skrenuo putanju lopte i tako pomogao Slavenašima da prekinu post od 383 minute bez postignutog gola.

U 24. minuti Lokomotiva je izjednačila. Sušak je loše reagirao nakon ubačaja Leovca, a njegov poklon objeručke je prihvatio Šotiček kojem nije bilo teško zatresti nebranjenu mrežu za 1:1. Do nove prednosti Slaven je stigao u 38. minuti. Lepinjica je idealno uposlio Štrkalja čiji je udarac zaustavila greda, a Mioč je odbijenu loptu iz dosta teške situacije uspio “prebaciti” iza gol crte za 1:2.

Samo dvije minute nakon toga Hoxha je mogao odvesti susret u mirne vode. Ponovno je Kosovar bio nerješiva enigma za zadnju liniju domaćina, ali je s 12 metara loše pucao pa je Čavlina mogao odahnuti.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo previše uzbuđenja, a očekivano Farmaceuti su se malo povukli i čuvali rezultatsku prednost. Najbolju priliku Lokosi su imali u 68. minuti u kojoj je Bartolec povratnom loptom pronašao Goričana čiji je udarac s 15 metara bravuroznom reakcijom ukrotio Sušak i tako se iskupio za “kiks” kod izjednačujućeg gola Lokomotive.

Sušak je bio na visini zadatka i u 75. minuti u kojoj je skinuo neugodan pokušaj Tucija iskosa s 15 metara. I u samoj završnici Farmaceuti su odolijevali naletima Lokosa, a u trećoj minuti sudačke nadoknade sijevnula je njihova kontra koju je Šakota pretvorio u konačnih 1:3 i puni plijen iz Kranjčevićeve.

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 1:3 (1:2)

STRIJELCI: 0:1 Hoxha (14), 1:1 Šotiček (24), 1:2 Mioč (38), 1:3 Šakota (90+3).

LOKOMOTIVA (4-3-3): Čavlina – Bartolec, Kalaica, Mersinaj, Leovac – Smakaj (od 70. Krdžalić), Bubanja (od 46. Mudražija), Marić – Šotiček (od 83. Krivak), Tuci, Goričan (od. 83. Čop). TRENER: Čabraja.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Boras, Božić, Štefulj – Agbekpornu (od 46. Caimacov), Lepinjica – Liber (od 76. Šakota), Mioč, Hoxha (od 85. Međimorec) – Štrkalj (od 90. Hlevnjak). TRENER: Ferenčina.