18.7 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Farmaceuti teško do zaslužene pobjede nad Zadrom

100414-gregurina-mSlaven Belupo je u srijedu u 25. kolu T-com prve HNL teško došao do zaslužene pobjede protiv čvrste i neugodne momčadi Zadra.

Domaćini su uspjeli ostvariti i treću pobjedu u nizu, nakon Sesveta i Osijeka, dok je Zadar i drugi put zaredom posrnuo, nakon Pule poražen je napustio i Koprivnicu.

Obje su momčadi bile oslabljene. Farmaceutima su nedostajali ozlijeđeni Marčić, Papa i Vojnović, a gostima kartonirani Surać i terkeš te ozlijeđeni Ježina i Puljić.

Domaćini su napadački krenuli u utakmicu i već u ranoj fazi stvorili par izglednih prilika. U 4. minuti Mujanović je uposlio Poredskog, koji izlazi sam pred vratara Gluića, koji je obranio njegov slab udarac.

Šafarić je pokušao iz slobodnog udarca sa 25 metara u 5. minuti, no Gluić je bez problema uhvatio loptu. U 6. minuti udarac je uputio i Delić, ali je Zadrov vratar izbio loptu.

Slavenovi su se napadi nastavili, posebno je opasna bila desna strana gdje je lako prolazio Mujanović. U 8. minuti Mujanović je uputio povratnu loptu za Delića, koji iz prve tuče pored vratiju.

U 12. minuti u prigodi se opet našao Poredski, ali iz neposredne blizine nije uspio gurnuti loptu u mrežu.

Prvi pokušaj Zadra bio je u 18. minuti, Jerbić je iz daljine tukao visoko iznad grede.

Jako blizu vodstva Farmaceuti su bili u 21. minuti, kad je nakon ubačaja Marasa s lijeve strane Poredski glavom pogodio gredu, od koje se lopta odbila u teren.

U 28. minuti u naletu je bio Ćurjurić, ali je Pelin pravodobnim istrčavanjem otklonio opasnost.

Prvo poluvrijeme okončano je bez pogodaka, a takvim raspletom zadovoljniji su bili gosti iz Zadra.

Početak nastavka donio je uzbuđenja na obje strane. Prvo su domaći poveli, u 48. minuti iz kuta je ubacio Posavec, a Alen Maras je s pet metara glavom matirao Gluića za 1:0.

Samo minutu kasnije Zadar je izjednačio. Jerbićevu dubinsku loptu iskoristio je Mršić, koji je u igru ušao tek u drugom poluvremenu. Napadač gostiju s lijeve strane je utrčao u kazneni prostor i svladao Pelina za 1:1.

Nakon toga Posavec nije iskoristio dvije prilike, prvo mu je pokušaj iz slobodnog udarca obranio Gluić, da bi u 56. minuti iz blizine tukao pored vratiju nakon što ga je uposlio Maras.

Slaven je ponovno poveo u 67. minuti. Iz slobodnog udarca ubacio je Čaval, a Mario Jurić je iz blizine zabio za 2:1, samo par sekundi nakon što je zamijenio Purića.

Do kraja još dvije prilike na svakoj strani. U 72. je Posavec tukao iznad gola, a u 85. minuti Pelin je obranio neugodan udarac Glumca.

T-COM PRVA HNL, 25. KOLO

SLAVEN BELUPO – ZADAR 2:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1.000. Sudac: Dalibor Mlakar. Pomoćnici: Krmar i Vukušić (svi iz Zagreba). Četvrti sudac: Gerek (Zabok). Delegat: Božić (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Pelin – Purić (od 67. Jurić), Kokalović, Rogulj, Maras – Gregurina (od 61. Čaval), Šafarić, Posavec – Mujanović, Poredski, Delić (od 87. Jakšinić). TRENER: Zlatko Dalić.

ZADAR (3-4-2-1): Gluić – Skočibušić, Milin, Glumac – Bilaver, Banović, Jerbić(od 75. Čuljak), Vasilj (od 65. Begonja) – Mitrović (od 46. Mršić), Ćurjurić – Santini. TRENER: Dalibor Zebić.

STRIJELCI: 1:0 Maras (48), 1:1 Mršić (49), 2:1 Jurić (67).

ŽUTI KARTONI: Mitrović (35), Rogulj (70), Glumac (71).