7.4 C
Utorak, 16. travnja 2024.

Slaven i Lokomotiva podijelili bodove

Na Gradskom stadionu u Koprivnici u utakmici 28. kola 1. HNL Slaven Belupo – Lokomotiva 2:2 (1:1). Malo dobrog nogometa, za gledanje su bila tek četiri gola.

Koprivničani su praktički izašli iz opasne zone, dok se Lokomotiva za to bori. Na klupi Slavena Belupa bio je bivši trener Lokomotive Roy Ferenčina, na klupi Lokomotive bivši trener, između ostalih, i Slavena Belupa Krunoslav Jurčić.

U Slavenu Belupu nedostajali su Purić, Milardović i Kokalović zbog žutih kratona, Jurakić je ozlijeđen. Antolić, Sesar, Samateh nedostajali su kod Lokomotive.

POČETAK PRIPAO – SUCIMA

U 3. minuti pokrajni sudac Saša Fegeš iz Nedelišća nije pokazao zastavicom zaleđe Dodoa. Da je Dodo postigao gol, išlo bi to na dušu sudaca, a u 5. minuti glavni sudac Bruno Marić nehotice je, u napadu Slavena – dodao loptu Lokomotivinoj obrani.

6. MINUTA DRAGO PAPA 1:0

I onda, zanemarimo suce, domaći su izveli korner s lijeve strane, loše izbijena lopta obrane Lokomotive, na 18 metara zaletio se Drago Papa i u 6. minuti postigao vodstvo Slavena Belupa od 1:0.
Prvih pola sata proteklo je u laganoj inicijativi Lokomotive, ali bez izgledne prigode.

38. MINUTA DODO 1:1

I onda se inicijativa Lokomotiva pretvorila u izjednačenje. Akciju, u kojoj je sudjelovao Sopić, dovršili su Musa ubacivanjem s lijeve strane pred gol, i Dodo koji je u klizećem startu pospremio loptu u mrežu za 1:1 u 38. minuti. Nisu dobro regairali Slavenovi igrači na desnoj strani Papa i Mujanović. U 42. minuti Musa i Dodo skoro su ponovili priču iz 38-e, ali je Rodić u padu izboksao loptu. Na kraju, u 43. minuti Musa je pucao pokraj gola. Benko je fauliran, no sudac dozvoljava akciju gostiju, Mlinar je pucao, Rodić odbio, Dodo pogodio mrežu, ali je bio u zaleđu. Obrana Slavena Belupa imala si je što međusobno za reći.

DRUGO POLUVRIJEME – OPASNA LOKOMOTIVA

Lokomotiva je nastavila pritiskom i na početku 2. poluvremena, a koprivnički ”plavi” djelovali su kao da im se ne da igrati, pa su zagrebački ”crni” mogli pucati prema golu koliko su htjeli. No, i oni nisu bili ni dovoljno vješti, ni dovoljno precizni za nešto više. U 53. minuti Lokomotiva je izvela brzu akciju uz dva-tri dodavanja i zamalo zabili gol.

54. MINUTA LEON BENKO 2:1

Ali, gle vraga, buđenje ”plavih”. Brza akcija, Vojnović je s desna ubacio pred gol, naletio je Leon Benko i u 54. minuti doveo domaće u vodstvo od 2:1. Benko kao napadač: pravi čovjek u pravo vrijeme na pravom mjestu. ”Nos” za gol, to je to. A gol ”pokriva” igru.

110507-gregurina68. MINUTA NINO BULE IZ 11 M 2:2

U 67. minuti Dodo je, s tribina se tako čnilom odglumio jedanaesterac. Kontakt Dode i Rogulja je postojao, ali dojam je da se Dodo – bacio, a sudac Marić zasprintao je prema biojeloj točki s polovice Slavenovog dijela igrališta. Nino Bule zabio je u 68. minuti sa 11 metara za 2:2. Publika je počastila suca zvižducima.

U 75. minuti Havojić je dobro uposlio Benka, on je pucao iz blizine, ali je golman Mitrović u padu izbio loptu. Pogrešna dodavanja u napadu dovode do opasnosti za domaći gol, kao, primjerice u 79. minuti. U 88. minuti Lokomotiva se dokopala lopte nakon nesupješnog dodavanja Rogulj-Nynkeu, a Rodić je jedva ukrotio niski udarac.

Na kraju je Benko dobio žuti karton zbog otezanja igre prigodom zamjene. Slika utakmice koja je završila 2:2. Momčadi bolje nisu ni zaslužile.

UTAKMICA 28. KOLA 1. HRVATSKE NOGOMETNE LIGE

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 2:2 (1:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 800. Sudac: Bruno Marić (Daruvar); pomoćnici Željko Grgec (Bistra) i Saša Fegeš (Nedelišće). Delegat HNS-a: Zoran Pandža (Ivankovo).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Mujanović, Rogulj, Maras, D. Bagarić – Nynkeu, S. Poljak – Papa (od 55. Gregurina), Vojnović (od 73. Havojić), Benko (od 90. Poredski) – Bušić. TRENER: Roy Ferenčina.

LOKOMOTIVA (4-4-2): Mitrović – Boras, Sopić, Komorski, Pivarić – Peko (od 84. Trojak), M. Poljak, Mlinar (od 68. Maleš), Musa – Dodo, Bule. TRENER: Krunoslav Jurčić.

STRIJELCI: 1:0 Papa (6.), 1:1 Dodo (38.), 2:1 Benko (54.), 2:2 Bule (68., 11 m).

ŽUTI KARTONI: Papa, Nynkeu, Bagarić, Rogulj, Benko (Slaven Belupo), Sopić, M. Poljak (Lokomotiva).

IGRAČ UTAKMICE: Luiz Paulo Hilario Dodo (Lokomotiva).

USPJEH

Antonio Kolar i Borna Bojkić opravdali očekivanja na državnom natjecanju iz informatike

Učenici Strukovne škole Đurđevac i ove su godine na državnom natjecanju iz informatike bili uspješni. U kategoriji razvoj softvera...