10.2 C

Split na premijeri slavio protiv Slavena Belupa

Split je u posljednjoj utakmici 1. kola nove sezone MAXtv Prve lige na Parku mladeži svladao Slaven Belupo rezultatom 2:1. Domaći su prikazali bolju igru i stvorili znatno više prilika, no goste je u igri držao odlični vratar Rodić. Splićani su poveli golovima Rocea i Mršića, u završnici su Farmaceuti pogotkom Novinića vratili nadu, ali je do kraja ostalo premalo vremena za izjednačenje.

U 3. minuti prva prilika za Split. Erceg je tukao iz slobodnog udarca, a Rodić je dobro reagirao i izbio loptu u korner.

GOOOL Vrlo rano Split je došao u prednost. Belle je u 9. minuti poput brzog vlaka prošao po desnoj strani i povratnom loptom uposlio Gorana Rocu koji je sam iz blizine gurnuo loptu u mrežu za 1:0.

Domaći su i nakon vodstva nastavili s napadačkom igrom, a Slavenova obrana ima dosta problema s hitrim i spretnim ofenzivcima Splita. S druge strane, Slaven u prvih 15 minuta nije uspio ozbiljnije zaprijetiti vrataru Zagorcu.

Nakon duge lopte Matoša u 27. minuti Zagorac je istrčao i otklonio opasnost ispred Glavice.

Na drugoj strani u 27. minuti uzvratio je Mršić, koji je pogodio gredu.

Najbolju priliku Slaven je imao u 29. minuti. Matoš je ubacio iz kornera s desne strane, a Fuštar je s pet metara glavom poslao loptu malo iznad grede.

Farmaceuti su imali puno sreće u 32. minuti. Mršić je odlično uposlio Rebića čiji udarac brani Rodić, a odbijenu loptu usamljeni Ibriks sa svega tri metra šalje visoko iznad grede.

Udarac je u 38. minuti isprobao MAtoš, lijevom nogom precizno je gađao, ali je Zagorac uhvatio loptu.

Novu veliku priliku u 43. minuti imao je Split. Belle je pobjegao Slavenovoj obrani, ali je iz dobre situacije uputio loptu iznad grede.

U 45. minuti Antonio Mršić, sin Splitovog trenera Stanka, pogodio je za 2:0. Rebić je izvrtio svoje čuvare na lijevoj strani i ubacio loptu na drugu vratnicu, gdje je Filipović pao, a Mršić neometan glavom svladao Rodića.

U 48. minuti Matoš je odlično pronašao Delića koji nije uspio uputiti udarac, lopta mu je pobjegla i uhvatio ju je Splitov vratar.

Delić je u 50. minuti pronašao Raka čiji pokušaj obrana domaćih odbija u korner. Nakon ubačaja iz kuta Filipović nije uspio dobro zahvatiti loptu, a potom Matoš tuče iznad grede.

Farmaceuti su znatno odlučnije ušli u drugo poluvrijeme, a Delić i Glavica zamijenili su strane u napadu. Katalinić je u 54. minuti iz igre izvukao neprimjetnog napadača ROskama, a umjesto njega ušao je veznjak Crepulja. Kao i kod Sovića prošlog proljeća, Glavica je dobio ulogu isturenog napadača (?!), dok je Rak premješten na desno krilo.

U 58. minuti kazneni udarac za Split. Lošta je u ruku pogodila Ivana Fuštara, Bebek je odmah pokazao na bijelu točku, no odlični Silvio Rodić sjajno je reagirao i obranio snažan udarac Rebića, ostalo je 2:0, Slaven je zadržao kakvu-takvu nadu u preokret.

Još jednu priliku imao je Split, u 63. minuti nakon ubačaja Bellea tukao je Erceg s 15 metara, ali pokraj lijeve vratnice.

Slaven je i drugi puta mijenjao u 68. minuti, Raka je zamijenio napadač Novinić. U istoj minuti Glavica je prodor po desnoj strani okončao udarcem u vanjski dio mreže.

U 72. minuti opet je na sceni Rodić, obranio je opasan pokušaj Ercega i tako još jednom spasio svoju momčad u Parku mladeži.

Slavenaši su se trudili ne bi li postigli pogodak nade, ali nisu bili dovoljno konkretni. U 79. minuti Novinić je tukao s ruba kaznenog prostora, ali je Zagorac bio siguran.

Aktivni Rebić u završnici je još jednom s lakoćomk prošao po lijevoj strani i pogodio vratnicu, opet je sreća čuvala goste.

Nadu je Farmaceutima vratio Enes Novinić, koji je u 89. minuti glavom svladao Zagorca nakon ubačaja Matoša. No, do kraja su ostale samo tri minute sudačke nadoknade.

Pritisnuli su Farmaceuti u zadnjoj minuti, ali je udarce Brleka i Glaviceobrana Splita uspjela blokirati. Tako su sva tri boda ostala na Parku mladeži.

MAXTV PRVA LIGA, 1. KOLO

SPLIT – SLAVEN BELUPO 2:1 (2:0)

SPLIT – Park mladeži. Gledatelja 1500. Sudac: Bebek (Rijeka).

SPLIT (4-3-2-1): Zagorac – Ibriks, Vrgoč, Glumac, Glavina – Paracki, Mršić (od 87. Kvesić), Erceg (od 85. Vojnović) – Rebić, Belle – Roce (od 80. Pehar). TRENER: Stanko Mršić.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Fuštar, Bagarić, Filipović – Gregurina (od 84. Brlek), Matoš – Glavica, Rak (od 68. Novinić), Delić – Roskam (od 54. Crepulja). TRENER: Ivan Katalinić.

STRIJELCI: 1:0 Roce (9), 2:0 Mršić (45), 2:1 Novinić (89).

ŽUTI KARTON: Gregurina (73).

IGRAČ UTAKMICE: Henri Belle (Split).

REZULTATI 1. KOLA MAXTV PRVE LIGE: Rijeka – Istra 1961 3:0, Dinamo – Osijek 3:1, Hrvatski dragovoljac – Lokomotiva 0:2, Zadar – Hajduk 1:5, Split – Slaven Belupo 2:1.

POREDAK: 1. Hajduk 3, 2. Rijeka 3, 3. Dinamo 3, 4. Lokomotiva 3, 5. Split 3, 6. Slaven Belupo 0, 7. Osijek 0, 8. Hrvatski dragovoljac 0, 9. Istra 1961 0, 10. Zadar 0.

PAROVI 2. KOLA: Dinamo – Zadar (petak, 20.15), Slaven Belupo – Hrvatski dragovoljac (subota, 19), Istra 1961 – Split (subota, 21), Hajduk – Rijeka (nedjelja, 19), Osijek – Lokomotiva (ponedjeljak, 20.15)

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...