Vaterpolisti Cerina gostovali u Kaposvaru
V

U mađarskom gradu Kaposvaru 19.5.2012. odigrana je uzvratna vaterpolo utakmica između domaćih i vaterpolista PK Cerine. Neizvjesna borba ušla je u produžetke, u kojima veću spretnost pokazuju Mađari i naposljetku pobjeđuju rezultatom 12:11.

Ovaj susret i cjelodnevno druženje ostvareno je u okviru projekta Panonska paleta II, projekta uspostavljanja kulturne, gospodarske i turističke suradnje Grada Koprivnice i Grada Kapošvara, a ujedno je i nastavak već uspješno implementiranog projekta “Panonska paleta” koji je sufinanciran iz Interreg-CARDS/PHARE programa 2007.godine.

Kratki osvrt na utakmicu u Kapošvaru

Pomalo loš ulazak u utakmicu naših vaterpolista, koji rezultira brzim odvajanjem Mađara na 4:1, ipak na vrijeme konsolidiramo redove i vraćamo rezultat u neizvjesne vode, odnosno 4:3 za Mađare. U drugoj četvrtini se igra gol za golom i odlazi se na poluvrijeme rezultatom 7:6 za Mađare. U trećoj četvrtini prvo izjednačujemo na 8:8, pa na 9:9, a zatim po prvi puta prelazimo u vodstvo rezultatom 9:10.

Ipak primamo gol na kraju treće četvrtine, pa u zadnju četvrtinu ulazimo sa rezultatom 10:10 u kojoj nema pogodaka, stoga nakon čvrste i muške borbe ulazimo u produžetke. Prvi produžetak bolje otvaraju Mađari i povedu sa 11:10, no u zadnjoj minuti prvog produžetka uspjevamo izjednačiti rezultat. Minutu prije kraja same utakmice imamo priliku za pobjedu, kada Mađari dobivaju jedno od rijetkih isključenja, (samo za usporedbu, Mađari su imali čak 10 igrača više, naspram samo 4 naša). Nažalost, gubimo loptu i mi dobivamo isklučenje koje Mađari vješto koriste i zabijaju pobjedonosni pogodak za konačnih 12:11.