20.4 C
Nedjelja, 28. travnja 2024.
ak križevci

Veronika Drljačić dvostruka je državna juniorska prvakinja, uvjerljivo osvojila dva zlata u dvije utrke
V

Fantastična mlada i već mnogo puta opjevana atletičkarka iz Velikog Ravena pokraj Križevaca, Veronika Drljačić, ponovno je oduševila. U Zagrebu se trčalo državno prvenstvo za juniore u atletici. U subotu je osvojila jedno zlato, u nedjelju drugo.

U subotu je trčala distancu od 400 metara i prva je prošla ciljem s vremenom od 55,68 sekundi, što joj je donijelo najsjajnije odličje. Što se tiče nedjelje, tad je Veronika bila ‘svoj na svome’, trčalo se 200 metara.

Opet je prva prošla ciljem i to u vremenu 24,62 sekunde te se opet okitila zlatom. Dva dana, dvije utrke, dvije zlatne medalje, dva naslova državne juniorske prvakinje. Evo što nam je rekla nakon sjajnog uspjeha.

– Jako sam ponosna što sam juniorska prvakinja Hrvatske na 200 i 400 metara. Svaki dan treniramo, samo je jedan dan u tjednu slobodan. Nije bilo nikakvih ozljeda pa sam u dobroj formi.

Teže mi je bilo trčati u subotu jer je to duža relacija nego što je 200 metara. Nadala sam se zlatu jer sam u dobroj formi i stalno treniram. Trener Palčić je zadovoljan, ali vjeruje da to može i bojle, da mogu istrčati 400 metara bliže 55 sekundi – rekla nam je Veronika.

Nema odmora za Veroniku jer već za vikend trči utrku na 400 metara na Atletskom mitingu u Splitu, nakon čega kreću pripreme za seniorsko prvenstvo Hrvatske koje se održava 8. i 9. kolovoza.

Osim Veronike, na juniorskom prvenstvu trčale su i njene momčadske kolegice. Lucija Zimonji bila je osma na 800 metara, dvadeseta na 400 metara, Anamaria Gudić bila je 28.-a na 400 metara.