ženska košarka

Virovke stradale u Zagrebu, Folka Borovje zadala im prvi prvenstveni poraz
V

Kako ističu u klubu, ekipa je u Zagreb otputovala znatno pomlađena

Nakon što su u prva dva kola upisale dvije sigurne pobjede protiv Koprivnice i Radosti iz Čakovca, košarkašice virovskog Podravca u trećem su kolu naletjele na nešto višu prepreku. U Zagrebu su u srijedu gostovale kod tamošnje Folke Borovje te ostale poražene 75:57.

Virovke su odlično otvorile utakmicu i nakon prvih 10 minuta imale plus šest, no tada je uslijedio pad koji je usmjerio utakmicu na domaćin mlin. Naime, u sljedeće dvije četvrtine postigle su samo 16 koševa, primile čak 43 i tu je postalo sve jasno. U posljednjoj četvrtini samo su uspjele smanjiti tu prednost.

Vincek s 11 i Drmenčić s 10 postignutih koševa bile su jedine dvoznamenkaste igračice Podravca, no kako ističu iz kluba, ekipa je zbog zdravstvenih problema na put otišla znatno pomlađena, odnosno nekompletna. Međutim, previše vremena za razmišljanje nemaju, jer već u nedjelju u 17 sati slijedi im nova prvenstvena utakmica u kojoj će tražiti dva boda. U Virje dolazi Orka iz Zagreba.