Tomislav do pobjede teže od očekivanog. Sigećani i Molvarci uvjerljivi. Sedam pogodaka u dvoboju Tehnike i Gornje Rijeke.

Nakon jučerašnje dvije prvoligaške utakmice, danas, u nedjelju, odrađeno je i preostalih 12 susreta prvoga kola Prve i Druge Županijske nogometne lige.

Iako ‘novi’ u Prvoj ligi, Tomislav i Borac po mnogima su glavni favoriti za naslov, a da to nije pogrešna pretpostavka pokazali su i uvodnim pobjedama protiv Osvita, odnosno Žabnjana.

Iako su primili dva pogotka, Imbriovčani su bez većih problema upisali sva tri boda. Prednost domaćih već je nakon prvih 45 minuta iznosila 3:0. Precizni su bili Šegović i dva puta Oršić. Početkom drugog dijela došlo je do opuštanja, što su gosti kaznili preko Mesara i Šimunovića, no u nastavku igre Hanc je pogodio za 4:2 i miran završetak susreta.

Mnogo neizvjesni borba vodila se u Drnju gdje je domaći Tomislav dočekao đelekovečki Osvit. Gosti su krenuli bez imalo straha te pomalo i iznenadili Drnjance čvrstom i agresivnom igrom. No, ubrzo je Tomislav preuzeo kontrolu igre, a za konačnih 1:0 u 55. minuti iz slobodnog udarca pogodio je Bači.

Najuvjerljivija nedjeljna prvoligaška momčad bila je molvarska Mladost, slavivši 3:0 protiv Fugaplasta, dok su kod drugoligaša Sigećani s 4:0 nadvisili GOŠK.

Uspješan je bio i Ferdinandovac, a Tehnika je u uzbudljivom dvoboju s 4:3 zaustavila Prugovac.

REZULTATI PRVA ŽNL, 1. KOLO:

Graničar L – Panonija 2:0, Kalinovac – Sloga 4:1, Mladost M – Fugaplast 3:0, Bratstvo – Drava NP 0:1, Mladost KP – Prekodravac 2:1, Borac – Tomislav SIŽ 4:2, Tomislav D – Osvit 1:0.

REZULTATI DRUGA ŽNL, 1. KOLO:

Ferdinandovac – Viktorija 3:1, Mladost KB – Omladinac 1:2, Lipa – Starigrad 1:1, Reka – Prugovac 2:1, Tehnika – Gornja Rijeka 4:3, Mladost S – GOŠK 4:0, Hrvatski bojovnik – Miklinovec 1:3.