13.2 C
Subota, 4. svibnja 2024.

Hrvatske juniorke na sedmerce izgubile od Danske i osvojile deseto mjesto na svijetu
H

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija (igračice rođene 1992. i mlađe) poražena je od Danske 27:28 nakon izvođenja sedmeraca (nakon 60. minute bilo je 20:20) u susretu za 9. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Češkoj.

Tako su naše juniorke na kraju osvojile 10. mjesto iako mogu žaliti za propuštenom prilikom.

Hrvatska je vodila tokom čitavog prvog dijela i na poluvrijeme odnijela 3 gola viška, 11:8. No Dankinje bolje otvaraju nastavak, rade serijo 5-0 i preokreću na 13:11. Hrvatska ubrzo izjednačuje, a nakon 14:14 naše djevojke opet imaju 3 pogotka viška, 17:14 u 47. minuti. U 51. je +4, 19:15, ali završnica utakmice pripada Dankinjama.

U 59. minutu ulazi se s dva gola viška za Hrvatsku 20:18, Dankinje smanjuju na 20:19, a Hrvatska 30 sekundi prije kraja ima sedmerac za konačnu pobjedu. Danska golmanica i stativa zaustavljaju pokušaj Mile Toto. Dankinje to koriste, postižu gol samo 3 sekunde prije kraja za konačnih 20:20 i prigodu da kroz sedmerce dođu do konačne pobjede jer na Svjetskim prvenstvima nema produžetaka.

Nakon prve serije od 5 sedmeraca rezultat je bio 24:24 s po jednim promašajem odmah u prvim pokušajima na svakoj strani. No u drugoj su seriji Dankinje pokazale više koncentracije i na kraju slavile 28:27.

HRVATSKA U21– DANSKA U21 27:28 (20:20, 11:8)

Brno, Dvorana Vodova, gledatelja: 100
Suci: Peter Horvath i Balasz Marton (Mađarska)

HRVATSKA: Jukić 9 obr, Razum, Kapitanović, Dežić 1, Čović 1, Krsnik 4, Vukojević 2, Jakara, Toto 8, Debelić 3, Dragišić 4, Žuliček 2, Ježić, Vidak 3
izbornik: Nenad Šoštarić

DANSKA: Greve, Biltoft 2, Poulsen 4, Heindahl 3, Andersen 1, Nielsen 5, La Cour 3, Hansen, Kristensen, Juncker, Morgensen 3, Woller F. 4, Johansen 3, Woller C., Bjerregaard, Fangel
izbornik: Heine Eriksen

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8′ (Ježić 2+2+2, Debelić), Danska –

Prekrasna!

Sestra Andrea oduševila nas ružičastom haljinom i prekrasnim osmijehom

Danas se održao 7. kongres medicinski sestara u dvorani Domoljub. To je ujedno bila prilika da se medicinske sestre, primalje...