15.9 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.

FOTO // Braća Golčić osvojili medalje u Banjoj Luci

U organizaciji Plivačkog kluba Mladost u Banjoj Luci je održan plivački mitin „Mladost kup 2013″, na kojem su nastupila 393 plivača iz 18 klubova iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije.

Bilo je ovo ujedno prvo inozemno natjecanje Plivačkog kluba Cerine na koje su treneri Ivan Udovičić i Goran Gabaj poveli petoricu trenutno ponajboljih plivača iz domaćih redova.

Za Plivački klub Cerine nastupili su Karlo Ivan Slatina, Ante Žaja, Marko Maksimović te braća Ernest i Šimun Golčić.

Da se kući ne bi vratili bez medalja, pobrinuli su se Šimun i Ernest. Naime, Šimun Golčić osvojio je u kategoriji kadeta srebrnu medalju na 100 m slobodno s isplivanim vremenom 1:05.57 i brončanu medalju na 100 m delfin (1:17.76), dok je Ernest Golčić u kategoriji juniora bio treći na 100 m slobodno (58.18) osvojivši brončanu medalju.

Od ostalih juniora u disciplini 100 m slobodno, Karlo Ivan Slatina isplivao je zadanu dionicu za 58.85 plasiravši se na odlično četvrto mjesto.

Malo iza Slatine, na šestoj poziciji bio je Ante Žaja s vremenom 1:00.47, a Marko Maksimović završio je na sedmom mjestu (1:01.37).

Na 100 m delfin, Ernest je bio peti (1.05.06), a Karlo Ivan sedmi (1:07.32), dok se Ante Žaja s vremenom 1:20.60 plasirao na peto mjesto u dusciplini 100 m prsno.