13.5 C
Petak, 3. svibnja 2024.

Podravkašice se raspucale uoči završnice Regionalne lige

100602-zebic-mOsijek Croatia osiguranje bio je domaćin utakmici 25. kola 1. HRL za žene. Podravka Vegeta na ”gostovanju” na svom parketu zabilježila je uvjerljivu prvenstvenu pobjedu: Osijek CO – Podravka Vegeta 19:48 (8:25).

Zdravko Zovko dobrim dijelom utakmice igrao je s udarnom sedmorkom, radi uigravanja za Final Four Regionalne lige u subotu i nedjelju u Podgorici, u Crnoj Gori. U tom dijelu utakmice sjajno je igrala Maja Zebić, a isto tako dobro i Anita Gaće. Jelčić nije imala težak posao na golu, tu i tamo neki jači udarac. Osijek je prvi gol za 1:7 zabio u 9. minuti, drugi za 2:8 u 11. minuti, treći u 14. za 3:11.

Zovko je povremeno mijenjao igračice na pivotu i vanjskom, dok je u 2. poluvremenu dobru minutažu dao mlađim igračicama. Sve su iskoristile dato povjerenje, pa su sve i zabile barem gol.

Kod Osijeka najbolja je bila vanjska igračica Ivona Bednjanec s jakim šutom sa devet metara. Pet golova koje je dala idu i na dušu obrani koja nije blokirala udarce, ali i vratarke su koji puta ”zaspale”. Napad Podravke bio je bolji dio ekipe. U Osijeku nije igrala Ana Lovrak zbog ozlijeđenog lakta.

UTAKMICA 25. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

OSIJEK CO – PODRAVKA VEGETA 19:48 (8:25)

KOPRIVNICA – Dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 100. Suci Siniša Bosak i Željko Herceg (obojica Varaždin); nadzornik HRS-a Miljenko Komerički (Kutina).

OSIJEK CO: Bandalo (4+1), Mešković (7+0); Bošnjak 2, Krajnović 1, Franić 4(2), Smoljo 1, Šućur 2, Miškić 3, Jularić, Pastar, Mijatović, Gašić, Bednjanec 6. TRENER: Branko Ivanuš.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (7+-), Jelčić (8+1); Čović 2, Vukojević 2, Kožnjak 5, Pongrac 3, Vidak 1, Petković 1, Pavić 5, Zebić 9(1), Gaće 5, Poljak 4(1), Šerić 3, Pasičnik 3, Penezić 5. TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Osijek CO 3(2), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: Osijek CO 6 minuta (Franić, Miškić, Gašić po 2), Podravka Vegeta 6 minuta (Čović, Petković, Gaće po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Maja Zebić (Podravka Vegeta)

Rezultati dosad odigranih utakmica 25. kola: Umag – Arena 26:29, ZAmet – Sesvete Agroproteinka 29:28 i Lokomotiva – Trešnjevka 24:27, Osijek CO – Podravka Vegeta 19:48. U subotu Natura Agro – Trogir i Izgradnja Zaprešić – TVIN Trgocentar.

Rezulati dosad odigranih utakmica 26. kola: Sesvete Agroproteinka – Umag 36:24, TVIN Trgocentar – Lokomotiva 23:47 i Trešnjevka – Osijek CO 33:23. U subotu 12. lipnja igraju Trogir – Koka, Arena – Natura Agro, a utakmica Podravka Vegeta – Zamet igra se u četvrtak 10. lipnja..
Poredak

Nakon dosad odigranih utakmica, a u ligi svaki sastav igra 24 utakmice, na tablici vodi Podravka Vegeta sa 44 boda iz 23 utakmice (44/23), 2. Lokomotiva 38/24, 3. Arena 36/23, 4. Trešnjevka 35/24, 5. Zamet 32/23, 6. Sesvete Agroproteinka 29/24, 7. Izgradnja Zaprešić 20/23, 8. Trogir 16/21, 9. Umag 15/24, 10. Osijek CO 13/24, 11. Koka 12/23, 12. Natura Agro 9/22, 13. TVIN Trgocentar 1/22.