6.3 C
Nedjelja, 28. travnja 2024.
PREMA IZBORU NAŠE REDAKCIJE

[ANKETA] Glasajte za najboljeg igrača 19. kola Prve ŽNL, evo tko u vrijeme Uskrsa nije bio u korizmi od dobre igre i golova
[

Glasanje za najboljeg igrača 18. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati.

Proteklog vikenda odigrani su susreti 18. kola Prve ŽNL koje je  ponudilo mnoštvo golova i odličnih utakmica.

U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača Prve ŽNL u 19. kolu. Podsjetimo, u prošlom kolu za najboljeg igrača izabrali ste Hrvoja Bačija iz redova Tomislava iz Drnja.

Važan susret u subotu su odigrali vodeći nogometaši Bratstva iz Kunovca koji su gostovali kod uvijek neugodnog Tomislav Radnika iz Svetog Ivana Žabna.

Da domaća momčad neće samo tako lako prepustiti tri boda pokazalo se u 66. minuti kada je Tomislav Radnik poveo preko Kristijana Šoljića. Međutim, uporni Kunovčani samo četiri minute kasnije stižu do izjednačenja preko Vida Bartolića. Samo nekoliko minuta prije kraja susreta, Kunovčani su dobili jedanaesterac, a siguran s bijele točke bio je Bartolić koji je svojoj momčadi tako donio izuzetno važna tri boda, a Kunovčani sada imaju velikih šest bodova prednosti ispred Sloge iz Koprivničkog Ivanca.

U izbor za najboljeg igrača 19. kola ulazi baš Bartolić koji je s dva pogotka presudio utakmicu, a trenutno je drugi strijelac lige s 16 postignutih pogodaka.

Vid Bartolić postigao je dva pogotka za svoju momčad protiv Tomislav Radnika // Izvor: NK Bratstvo Kunovec (Facebook)

Važne bodove za eventualnu borbu za ostanak osvojili su i nogometaši posljednje Viktorije iz Vojakovca koji su na svome terenu pobijedili Močile (2:1).

Div iz predgrađa poveo je već u 10. minuti susreta preko Milana Manojlovića, a Viktorija uzvraća samo devet minuta kasnije kada izjednačujući pogodak postiže Karlo Babok. Činilo se da će utakmica završiti podjelom bodova, a onda je pogodak vrijedan tri boda za Viktoriju postigao Miroslav Manjić u 81. minuti.

U izbor za najboljeg igrača 19. kola ulazi Manjić koji je svojoj momčadi ‘produžio’ nadu za ostankom u prvoligaškom društvom, a već je nekoliko sezona ponajbolji igrač kluba iz Vojakovca.

miroslav manjić
Miroslav Manjić (u crvenom dresu) postigao je važan pogodak protiv Močila i donio svojoj momčadi tri boda // Izvor: Miroslav Manjić (Facebook)

Nakon tri uzastopna kola bez pobjede, Mladost Molve konačno se vratila na pobjedničke staze i to na uvijek teškom gostovanju u Miklinovcu.

Molvarci su slavili s 2:1, a apsolutni junak utakmice bio je Ivan Šignjar koji je postigao dva pogotka. Što se tiče same utakmice, Miklinovec je poveo u 27. minuti preko Jurice Kesera, a onda je na scenu stupio Šignjar, koji je prvo postigao izjednačujući pogodak u 32., a potom i drugi pogodak u 41. minuti.

Šignjara smo zbog odlične igre i dva pogotka protiv Miklinovca odlučili uvrstiti u izbor za najboljeg igrača 19. kola.

Ivan Šignjar (u crvenom dresu) zabio je dva pogotka protiv Miklinovca // Foto: Ivan Balija

Posebno raspoloženi jučer na sami blagdan Uskrsa bili su nogometaši Osvita iz Đelekovca koji su na domaćem terenu pobijedili Kalinovac s visokih 5:2.

Đelekovčani su pred svojom publikom uvijek posebno motivirani, a protiv Kalinovca su poveli već u trećoj minuti susreta preko brzonogog Patrika Lopatnika. Osvit je u 37. minuti povećao svoje vodstvo na 2:0, a strijelac je ponovno bio Lopatnik. Međutim, gosti iz Kalinovca u 43. minuti smanjuju na 2:1 preko Marijana Zvonara, a u utakmicu se u potpunosti vraćaju u 48. minuti kada je precizan s najstrože kazne bio Josip Gusković. U 67. minuti za novo vodstvo Osvita zabija Nikola Drvarić, a sve dvojbe oko  pobjednika riješio je iskusni stoper Matija Lončar s dva pogotka, prvim u 74., a drugim u 75. minuti utakmice

Ovaj puta u izbor za igrača kola odlučili smo uvrstiti baš Lončara koji osim što je kao stoper postigao dva pogotka i odveo utakmicu u mirnu završnicu, svojim igrama pokazuje da je jedan od najbolji obrambenih igrača u Prvoj ŽNL posljednjih sezona, igra Osvita bez njega i s njime jednostavno nije ista.

matija lončar
Matija Lončar je ključan čovjek u obrani Osvita, a protiv Kalinovca je pokazao da se dobro snalazi pred suparničkim golom // Izvor: NK Osvit Đelekovec (Facebook)

Glasanje za najboljeg igrača 18. kola Prve ŽNL traje do kraja utorka, zaključno do 00:00 sati. Pritom treba napomenuti kako je ovo tek naše skromno mišljenje, koje smo krojili uz pomoć samih aktera utakmica. Po svakom kolu izabrat ćemo četiri igrača iz četiri najprivlačnije, odnosno najjače utakmice, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.