12.4 C
Subota, 11. svibnja 2024.

Bepov memorijal: Budućnost bolja od Podravke
B

U zanimljivoj i vrlo borbenoj utakmici u sklopu Memorijalnog turnira ‘Josip Samaržija Bepo’ crnogorska Budućnost pobijedila je Podravku Vegetu rezultatom 19:15.

Uoči utakmice Podravka Vegeta – Budućnost predsjednik Upravnog odbora RK Podravke Jorn Pedersen prigodnim je riječima otvorio 8. memorijalni turnir u spomen na Josipa Samaržiju Bepa.

Poslije toga u čvrstoj, borbenoj utakmici dobro se nosila Podravka Vegeta s Budućnosti, koja je doduše doputovala bez dvije bitne igračice, ali je ”ugodno popunjena” s internacionalkama i fizički vrlo dobro pripremljena.

No, krajnji rezultat otišao je, doduše tek u 2. poluvremenu, na stranu crnogorskih prvakinja: Podravka Vegeta – Budućnost 15:19 (8:9).

Podravkin predsjednik Jorn Pedersen // Foto: Mirko Lukavski - Glas PodravineU toku utakmice Mirjana Milenković na golu Podravke Vegete dugo je praktički držala ravnotežu, ali je i obrana bila bolji dio ekipe. Napad nije najbolje osmišljavao završne udarce, a to je osobito bilo uočeno u 2. poluvremenu.

Jest da je golmanica Clara Woltering igračica utakmice, jer je samo u 2. poluvremenu, kada je bila na golu, obranila 12 lopti, ali je činjenica da je na dosta lopti ”legla”, a Podravkin napad ju je pogađao.

Nije bilo izrazitih strijelaca, ali Vukojević i Živković na jednoj, a Knežević i Gjorgijevska na drugoj strani zabijale su krasne golove.

U nekim dijelovima utakmica je bila nervozna, a Podravkina klupa čak neuobičajeno nervozna. Vjerujemo da će mirnoća u idućim susretima pridonijeti i koncetraciji.