5.7 C
Petak, 26. travnja 2024.

Bepov memorijal // Podravka uvjerljiva protiv Iuvente, Budućnost svladala Krim
B

Podravka Vegeta je u drugoj utakmici Memorijalnog turnira Josipa Samaržije Bepa uvjerljivo svladala slovačkog prvaka Iuventu Michalovce 32:23, poluvrijeme 16:14, u igri u kojoj je iskazana kvaliteta više.

Tako će Podravka Vegeta u 18,30 sati s Krimom igrati za drugu poziciju. Nakon dva kola na tablici vodi Budućnost sa 4 boda, druga je Podravka Vegeta s 2, treća Iuventa Michalovce također s dva boda, a četvrti je Krim Mercator bez boda.

Iako je razlika velika slobodno se može reći da je šteta što Podravkine igračice nisu iskoristile dane mogućnosti. To se odnosi na gubitak koncentracije kod realizacije zicera te olko upućenih udaraca, dio njih izravno u golmanicu.

Ako smo se pitali u prethodnoj utakmici, za angažiranje krila, na ovoj utakmici dale su 9 golova (Nikšić 6, Nemaškalo 2, Oremović 1), a i s pozicije pivota palo je 8 golova (Čović 6, Džono 3). U obrani je bilo dobrih poteza, ali i puštanja suparnica da slobodno zabiju.

Golmanice imaju solidnu računicu sa 14 obrana, pa ukupno uzevši bilo je to lijepo rukometno prijepodne.

DEVETI MEMORIJAL JOSIP SAMARŽIJA BEPO, 2. KOLO

PODRAVKA VEGETA – IUVENTA MICHALOVCE 32:23 (16:14)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 100. Suci: Igor Hunjadi i Mario Zečević (Hrvatska).

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović (9), Milenković (5); Čović 5, Nikšić 6, Karlovčan, Šenvald, Živković 2, Džono 3, Nemaškalo 2, Vidak 3, Oremović 1, Maljak, Tatari 5, Trifunović, Elez 5(5). TRENER: Goran Mrđen.

IUVENTA MICHALOVCE: Krebs, Gubikova (5), Zykova (6); Kucher 1, Dziurova 1, Kišlova 2, Szollosiova 4, Vargova, Krasko, Habankova 4, Hornakova 3, Nagyova, Hruščakova 2, Bačikova 2, Trehubova 4(1). TRENER: Boris Pertovskij.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(5), Iuventa 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 min. (Trifunović 2+2, Džono 2+2), Iuventa 6 min. (Hruščakova, Bačikova, Vargova).

IGRAČICA UTAKMICE: Ana Nikšić (Podravka Vegeta).

SIGURNA BUDUĆNOST

Budućnost je u 2. kolu 9. memorijalnog turnira Josip Samaražija Bepo pobijedila Krim Mercator 32:24 (15:13) i tako s dvije pobjede iz dvije utakmice praktički osigurala naziv pobjednika turnira. U dobrom dijelu utakmica ekipe su bile ravnopravne.

Pred kraj 1. poluvremena Krim Mercator došao je u vodstvo od tri gola razlike (9:12), ali je Budućnost s lakoćom u 2-3 minute napravila 6-0 i povela s 15:12, da bi poluvrijeme završilo 15:13.

U nastavku je Budućnost bila učinkovitija, a Krim je protpuno podbacio u obrani i tu je bio ključ sigurne pobjede.

U 16,30 sati Budućnost igra s Iuventom, a u 18,30 igraju Krim Mercator i Podravka vegeta.

UTAKMICA 2. KOLA 9. MEMORIJALA JOSIPA SAMARŽIJE BEPA

BUDUĆNOST – KRIM MERCATOR 32:24 (15:13)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 60. Suci: Dražen Gladović i Goran Volenik (oba Hrvatska).

BUDUĆNOST: Rajčić (-), Žderić (19+0); Petrović 5(1), Neagu 4, Dalby 2, K. Bulatović 3(1), N. Bulatović, Ramusović 4, Cvijić 1, Mehmedović 2, Despotović, Pavičević 5, Byzdra 1, Knežević 5(1). TRENER: Dragan Adžić.

KRIM MERCATOR: Stefanišin (-), Marinček (7+1); Jurič, Luković 2, Čečkova, Zrimšek, Pavlova 1, Hrnčić 2, Bajramoska 6, Beganović 1, Bak, Lambevska 1, Koren 6(1), Janković, Gregorc 2, Barič 3, Urbančić. TRENERICA: Marta Bon.

SEDMERCI: Budućnost 5(3), Krim Mercator 2(1).

ISKLJUČENJA: Budućnost 6 minuta (Cvijić 2+2, Knežević 2), Krim Mercator 6 minuta (Hrnčić, Beganović, Gregorc).

IGRAČICA UTAKMICE: Marta Žderić (Budućnost).