Srijeda, 19. lipnja 2024.

Biciklisti Rotora nastupili na zahtjevnom Maratonu Učka
B

Pet članova Biciklističkog kluba Rotor iz Koprivnice nastupilo je u nedjelju na 8. MTB Maratonu Učka, izuzetno zahtjevnoj utrci za koju je trebalo puno hrabrosti, snage i volje.

Za ilustraciju, na startu u Lovranu u podne je na suncu temperatura iznosila čak 41 Celzijev stupanj.

Unatoč nehumanom vremenu, utrka je okupila vrhunsko društvo, kremu MTB-a u Europi, a s njima su vozili i najhrabriji koprivnički vozači.

U kategoriji Master A, na stazi dužine 65 km i 2100 mnv, nastupila su četvorica vozača i dala sve od sebe.

Alen Rupa osvojio je izvrsno 15. mjesto, Krunoslav Pavlović 18. mjesto, dok su Marko Komes i Gordan Pazić zajedno ušli u cilj kao dvadeseti.

U kategoriji Rekreativci vozilo se 38 km i 1400 mnv, a Vedran Vrhovski osvojio je 15. mjesto.

Uz njega je po prvi put nastupio još jedan Koprivničanac, Damir Kukec, te je kao individualac zauzeo 21. mjesto.