Biciklisti Rotora postigli zapažene rezultate na zahtjevnoj Parenzani
B

Tradicionalna 20. brdsko-biciklistička utrka Parenzana Cube 2015, najbolja utrka tog tipa u Hrvatskoj, održana je prošle nedjelje u Istri. Utrka je bodovana za Prvenstvo Hrvatske, a na njoj su po peti puta nastupili i vozači Biciklističkog kluba Rotor iz Koprivnice: Žarko Ilibašić, Alen Rupa, Igor Radmilović, Hrvoje Tisaj i Siniša Herman.

Tradicionalno teška staza, s brizim izmjenama istarskog kamenja, penjanja na brdo kod Motovuna, opasan spust s Istarskih toplica i blatne livade kraj rijeke Mirne, izmorila je vozače na dvije staze, kraćoj dužine od 53 km i 1200 m penjanja, te onoj dužoj od 72 km i 2100 m penjanja.

Na dužoj stazi od 72 km, u kategoriji Master A, nastupila su trojica vozača i najbolji nastup ostvario je Alen Rupa osvojivši odlično osmo mjesto s vremenom 4:37 h. Igor Radmilović plasirao se na 16. mjesto s vremenom 4:58 h, dok je Žarko Ilibašić unatoč bušenju gume uspio završiti utrku za 5:52 h.

Na stazi dužine 53 km, u kategoriji Master B nastupila su dvojica vozača Rotora. Hrvoje Tisaj je na svojem prvom nastupu na službenoj utrci koja se boduje, ostvario više nego odličan rezultat završivši kao 12. u konkurenciji hrvatskih vozača, dok je Siniša Herman osvojio četvrto mjesto te tako još jednom potvrdio odličnu formu što mu je donijelo plasman među prvih pet vozača u ukupnom poretku Hrvatske u Master B kategoriji.

Općina Legrad

JAVNI POZIV Vlasnici vikendica na Šoderici imaju priliku otkupiti dodatno zemljište za svoje okućnice

Vlasnici parcela i vikendica na Šoderici često su pitali Općinu Legrad o otkupu dodatnog zemljišta za proširenje okućnice. Javni poziv Tako...