7.6 C
HT PRVA LIGA

Brza Lokomotiva nadigrala Slaven Belupo, Jeffren zatresao vlastitu mrežu
B

Današnji domaćini imali su četiri, a gosti tri dana odmora od posljednjeg susreta domaćeg prvenstva.

Slaven Belupo imao je tri, a Lokomotiva četiri dana odmora od posljednjeg susreta HT Prve lige. Treći međusobni susret ovih protivnika, pri čemu je prvi pripao Lokosima (6-1), a drugi Farmaceutima (1-0), zaključen je rezultatom 3-0 (0-0).

Trener koprivničkog prvoligaša Tomislav Stipić ponovno je mogao računati na Mateusa Limu i Ivana Krstanovića koji su odradili utakmice suspenzije uslijed tri žuta kartona. Potonji je uz Jeffrena, čije se ime ponovno našlo na popisu početnih 11, činio ofenzivni dvojac.

Sastav domaćeg trenera Gorana Tomića u prvih je 30 minuta stvorio mnoštvo prilika. Stipić je povjerenje među vratnicama prvi put u proljetnom dijelu dao Antoniju Ježini koji je isto u navedenome periodu opravdao. Dio talenta koji nedvojbeno posjeduje u 32. minuti pokazao je Jeffren. Lijepim je driblingom “vagnuo” svojeg čuvara, pucao s ruba kaznenog prostora, a njegov pokušaj u korner izbio vratar domaćina Ivo Grbić.

Lokosi su u završnu trećinu Slavena dolazili s velikim brojem igrača, čime je u pozadini ostajalo dosta prostora. Odgovaralo je to duetu Jeffren-Krstanović koji je stvorio dvije dobre prilike, ali stasiti napadač nije zatresao mrežu bivšeg kluba čime se na odmor otišlo s 0-0.

Ježina je još dvaput dobro intervenirao na početku drugoga dijela, no u 59. i 61. minuti nije imao što napraviti. Lokomotiva je povela stvorivši višak na desnoj strani. Ubojiti, brzi Lirim Kastrati odigrao je povratnu loptu, Myrto Uzuni ostao nečuvan i bez problema pospremio loptu u lijevu stranu. Odmah zatim, Kastrati je ponovno bio u glavnoj ulozi. Lokomotiva je izašla u kontru, ofenzivac Kosova pobjegao je obrambenom dvojcu Slavena, poslao loptu na drugu stranu gdje ju je, u želji da blokira dodavanje, Jeffren poslao u vlastitu mrežu.

I kada se već činilo kako će pobjeda domaćinu pripasti s dva razlike, lopta je u kaznenom prostoru u ruku pogodila Božu Mikulića. Glavni sudac Tihomir Pejin pokazao je na bijelu točku s koje je za konačnih 3-0 pogodio Mario Budimir.

Lokomotiva se ovom pobjedom, doduše u tek otvorenom kolu, s 43 boda popela na treće mjesto iza vodećeg Dinama i drugog Hajduka. Slaven je, s druge strane, ostao sedmi s 23 boda, odnosno šest više od zaprešićkog Intera te 11 manje od Gorice.